הסרת משקפיים בלייזר בשיטת SMILE

הסרת משקפיים בשיטת Smile או ZEISS Laser Premium, היא שיטה חדישה הנחשבת למתקדמת ביותר בעולם. היא למעשה משלבת בין שתי השיטות המקובלות כיום בתחום, הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK ובשיטת LASIK, וזאת על מנת למקסם את יתרונות כל אחת מהשיטות וליצור שלם הגדול מסך חלקיו. לפניכם כל המידע שחשוב לדעת על הניתוח.

טיפול בשיטת Smile

  • למי זה מתאים: הסרת משקפיים בשיטת Smile מתאימה לאנשים הסובלים מקוצר ראייה, עם או בלי צילינדר, וגם לאנשים עם מספרים גבוהים של ליקויי ראייה. כמו כן, מועמדים בעלי מספר יציב במשקפיים ומעל גיל 18.
  • ליקויי הראייה הניתנים לטיפול: קוצר ראייה (מיופיה), צילינדר (אסטיגמציה).
  • משך ההליך: כ-5-10 דקות.
  • כמות טיפולים נדרשת: טיפול אחד לשתי העיניים.

משך זמן ההחלמה

זמן ההחלמה לאחר הסרת משקפיים בלייזר בשיטת SMILE הוא מהיר במיוחד, כאשר כבר בדקות שלאחר הניתוח ניתן להבחין בשיפור בראייה. התוצאות מיידיות.

לכמה זמן נשמרות תוצאות הניתוח

מדובר בניתוח ארוך טווח, אשר תוצאותיו אמורות להישמר לפרק זמן של עשרות שנים. על כל פנים, המכונים המבצעים אותו מעניקים לרוב אחריות מקיפה, לפרק זמן של כ-15-20 שנה, על הניתוח ותוצאותיו.

שלבי ניתוח בשיטת Smile

ניתוח Smile מבוסס על טיפול בעומק הקרנית מבלי שתיעשה פגיעה בשכבתה החיצונית, כפי שמתרחש בשיטות האחרות (דרך ביצוע אידוי או חיתוך הקרנית). בפועל, מתבצע הטיפול באמצעות קרן לייזר בטכנולוגיית Femtosecond, אשר רמת הדיוק שלה גבוהה במיוחד. הלייזר מבצע חתך כפול בעומק הקרנית, של חלק קמירות הקרנית העודף.

לאחר מכן, שולף הרופא המנתח את שכבת הקרנית העודפת, תוך שימוש בפינצטה זעירה. שינוי צורת הקרנית מביא לשינוי הזווית שבה קרני האור נשברות, מה שמביא לתיקון ליקוי הראייה. ההליך כולו אינו כרוך בכאבים, אולם תיתכן תחושה של חוסר נוחות מסוימת.

הכנות לקראת הניתוח

בדומה לשיטות אחרות, יש צורך לעבור סדרה ארוכה של בדיקות פיזיות ואופטיות, המלמדות על ההתאמה של המטופל לניתוח הספציפי: בין השאר, נדרש לבצע בדיקת ראייה הנערכת על ידי אופטומטריסט, בדיקת רופא המומחה לתיקוני ליקויי ראייה באמצעות לייזר, בדיקת רפרקציה לבדיקת שבירת קרני אור בעין, בדיקה באמצעות "מד עדשות" (Lens Meter), מדידת חוזק הקרנית (Auto Refraction), ועוד.

הטיפול עצמו מתבצע באלחוש מקומי, באמצעות טיפות עיניים.

החלמה לאחר הניתוח

זמן ההחלמה מניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת ZEISS Laser Premium נחשב למהיר ביותר מבין השיטות הנהוגות כיום: המטופלים יכולים לשוב לתפקוד מלא תוך עד 24 שעות מרגע השלמת הטיפול. כדי להתמודד עם יובש או סנוור אפשריים, מומלץ להצטייד בטיפות עיניים ובמשקפי שמש בימים שאחרי הניתוח.

סיכונים ותופעות לוואי

כיאה להתפתחות הטכנולוגיה, תופעות הלוואי האפשריות לאחר ניתוח Smile מצומצמות פי כמה ביחס לעבר. הסבירות שהקרנית "תיחלש" בשנים שלאחר הניתוח נחשבת לנמוכה מאוד, אפילו אפסית: מחקרים הראו שאחוז התיקונים הנדרשים לאחר הניתוח קטן מאחוז אחד, כאשר בטווח של 15 שנה רק אצל כ-3% השתנה המספר לרעה.

תופעות הלוואי האופייניות, כאמור, הן יובש מצומצם ומעט סנוור, אשר חולפות לרוב מעצמן תוך מספר ימים או שבועות.

טווח מחירים

מחיר הטיפול להסרת משקפיים בשיטת Smile הוא הגבוה ביותר מבין ניתוחי הלייזר, כאשר העלות הממוצעת שלו עומדת על כ-13,000 ש"ח. הסיבה לכך היא המכשור הטכנולוגי המתקדם שבו משתמשים בניתוח.