הסרת משקפיים בלייזר בשיטת ASA

משקפיים יכולים להיות עסק לא נעים: יקרים, שבריריים ולא מעט פעמים גם הולכים לאיבוד. מסיבות אלו ואחרות בוחרים ישראלים רבים לוותר עליהם ולעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

ניתוח מסוג ASA מתאים לאנשים שאינם יכולים לעבור את ניתוח הלאסיק (קרנית דקה או עיסוק בספורט אתגרי או כזה שיכול לסכן את העין). למרות שמדובר בתהליך חדש יחסית, הוא נמצא בטוח ביותר וזמן ההחלמה ממנו הוא מהיר.

האם ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת ASA = Advanced Surface Ablation מתאים גם לכם? ולאילו תוצאות תוכלו לצפות? כל המידע לפניכם.

  • למי זה מתאים: ניתוח הסרת משקפיים בשיטת ASA מתאים לאנשים שנמצאו לא מתאימים לניתוחי הלאסיק אך עדיין רוצים להפטר מהמשקפיים לתמיד והם בעלי מספר יציב במשקפיים לפחות שנה. שיטה זו מתאימה בד"כ לאנשים בעלי מספר נמוך במשקפיים, ולבעלי קרנית דקה. כמו כן, הניתוח מיועד לאנשים שאינם סובלים מדלקות בעיניים או מחלות עיניים אחרות.
  • ליקויי הראייה הניתנים לטיפול: קוצר ראייה.
  • משך ההליך: כעשר דקות או פחות.
  • כמות טיפולים נדרשת: טיפול אחד.
  • משך זמן ההחלמה: ימים ספורים.

לכמה זמן נשמרות תוצאות הניתוח

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת ASA Advanced Surface Ablation מבטיח תוצאות קבועות.

תיאור מהלך הניתוח

החידוש בניתוח לייזר להסרת משקפיים בשיטה זו הוא שכל הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר הלייזר, כמעט ללא מגע יד של המנתח.

תחילה, מקבל המטופל טיפות עיניים מרדימות, בכדי שלא יורגש כאב במהלך הטיפול. בעזרת מכשיר הלייזר יתמקד המנתח אל תוך העין ויסיר את שכבת האפיתל, שכבה דקה של תאים אשר מכסה את הקרנית (בניגוד לשיטת PRK בה מוסרת שכבת האפיתל בעזרת סכין כירורגית).

הסרת שכבת האפיתל לא פוגעת בקרנית מאחר והיא מתחדשת בקצב מהיר. הטיפול בקרנית העין יהיה גם הוא בעזרת הלייזר ולאחר הסרת משקפיים בלייזר בשיטת ASA תקבלו עדשת מגן שתקל מעט על אי הנוחות והכאב.

יש לקחת בחשבון שלאחר הטיפול הראייה עלולה להיות מטושטשת מעט, ומומלץ לנוח בהמשך היום.

הכנות לקראת הניתוח

אזור העין יעבור חיטוי מלא ואלחוש בעזרת טיפות מיוחדות.

החלמה לאחר הניתוח

ההחלמה נמשכת מקסימום יומיים ולאחר זמן ההחלמה תוכלו כבר לשוב לחיי היומיום. בניתוח הסרת משקפיים בשיטת ASA לא מורגש כאב, אך מטופלים מסויימים מרגישים אי נוחות זמנית, שחולפת תוך מספר ימים.

סיכונים ותופעות לוואי

כמו בכל ניתוח לייזר בעיניים ייתכנו סיבוכים מסוימים, אך אם בחרתם ברופא מומחה ופעלתם לפי הוראותיו, אין שום סיבה להתפתחות של זיהום או דלקת. תופעות לוואי בראייה כמעט ואינן קורות או נעלמות תוך מספר ימים או במקרים נדירים מאוד – מספר שבועות.

טווח מחירים

מחירי ניתוח לייזר להסרת משקפיים בשיטת ASA נעים בין 5,000-10,000 ₪.