הסרת משקפיים בלייזר בשיטת פרסבילאסיק

שיטת פרסבילאסיק (Presbylasik) להסרת משקפיים בלייזר היא טכניקת לייזר מיוחדת לעיצוב הקרנית ותיקון ליקוי הראייה. נמאס לכם למצמץ בניסיון נואש לקרוא מרכיבים או את העיתון של הבוקר? קראו כאן את כל המידע על השיטה.

שיטת פרסבילאסיק

  • למי זה מתאים: בעיקר לאנשים מבוגרים המרכיבים משקפי ראייה.
  • ליקויי הראייה הניתנים לטיפול: זוקן ראייה.
  • משך ההליך: עד רבע שעה.
  • כמות טיפולים נדרשת: טיפול אחד.
  • משך זמן ההחלמה: מהיר מאוד.

לכמה זמן נשמרות תוצאות הניתוח

רק במקרים חריגים של מחלות גנטיות או דלקות תאלצו לעבור תיקון. בדרך כלל, תוצאות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת פרסבילאסיק נשמרות לפרקי זמן ארוכים.

שלבי הטיפול בשיטת פרסבילאסיק

בניתוח להסרת משקפיים פרסבילאסיק אין מהלך כירורגי ומטרתו היא לא לחתוך את הקרנית אלא לעצבה מחדש על מנת להחזיר לה את היכולות המוליטפוקליות שלה. עם זאת, תתבצע הרדמה מקומית של האזור. לאחר ההרדמה, תסרוק מכונת IR מיוחדת את העין ואת הרשתית על מנת לזהות את שכבת הרשתית (שהרי לכל אדם שכבת רשתית ייחודית במבנה שלה).

נתונים אלו יישלחו לזרוע רובוטית הפועלת בשיטת Wave Front, כך שיש דיוק מוחלט בתכנון מראה הקרנית בתום התהליך. מיד בתום התהליך תרגישו בשינוי – 70% מהמטופלים לא נזקקים יותר למשקפי קריאה ויכולת המיקוד שלהם מתעצמת בכל המרחקים – קרוב ורחוק.

הכנות לקראת הניתוח

בדיקת עיניים מקיפה הכוללת מדידה מדויקת של העיניים על מנת לקבוע את תהליך הניתוח. וממש לפני הסרת משקפיים בלייזר בשיטת פרסבילאסיק presbylasik מבצעים אלחוש וחיטוי אזור העין.

החלמה לאחר הניתוח

ההחלמה היא מידית וניתן לחזור לשגרה כבר במהלך היום.

סיכונים ותופעות לוואי

הסיכונים הם נדירים ביותר ואם תשמעו להוראות הרופא, תוכלו להימנע מכל סיכון לדלקות וזיהומים. עם זאת, ייתכנו תופעות לוואי של סנוור, טשטוש בראייה או צילינדרים.

טווח מחירים

המחירים משתנים לפי המוסד המטפל, השתתפות קופות החולים והרופא המנתח. ניתוחי לייזר בארץ עומדים על כ-10,000 ₪ לשתי העיניים.