תופעות לוואי לאחר הסרת משקפיים בלייזר

ניתוחי לייזר להסרת משקפיים נחשבים לבטוחים במיוחד. עם זאת, עדיין מדובר בהליך רפואי לא פשוט, אשר מעצב את קרנית העין ומסיר את שכבתה העליונה. כדאי לדעת למה לצפות מראש על מנת להתכונן מבחינת העבודה וחיי היומיום. קיראו כאן על תופעות לוואי לאחר הסרת משקפיים בלייזר וכיצד ניתן להתמודד איתן.

תופעות לוואי כתוצאה מניתוח לייזר

  • מדובר בעיניים – לפני בדיקת ההתאמה ולפני הניתוח, יש להימנע משימוש בעדשות מגע, הגורמות ליובש בעיניים ולהפרעה בהרכב הדמעות. אם שמעתם להוראות הרופא והגעתם מוכנים, רוב הסיכויים הם שלא תרגישו בתופעת הלוואי של יובש בעיניים. אך גם במקרה שכן תרגישו בתופעה זו, היא קלה ונעלמת לאחר מספר שבועות או מקסימום חודשים.
  • שמישהו יכבה את האור! תופעה המופיעה מספר חודשים לאחר הניתוח בעיקר אצל אנשים שעברו את ניתוח האינטרלאסיק היא רגישות לאור.
  • ראייה לא חדה כמצופה – מדובר באחוזים בודדים מכלל המטופלים. תופעת הלוואי הזו תלויה בעיקר במכשיר הלייזר ובידע של הרופא המנתח.
  • לא להילרים בלבד – כ-10% מהמטופלים סובלים מתופעה של הילות סביב מקורות אור, המופיעות בשבועות הראשונים לאחר הניתוח. תופעה זו נדירה ביותר בניתוחים בהם נעשה שימוש במכשירי לייזר מתקדמים.
  • מי כיבה את האור? קשיים בראיית לילה מופיעים רק אצל 10% מהמטופלים ותופעה זו נובעת לרוב מתיקון לא מדויק.

טיפול בתופעות הלוואי

רוב תופעות הלוואי נעלמות מעצמן. במידה והתופעה מפריעה מאוד או שאינה נעלמת, ניתן בדרך כלל לתקנה בקלות על ידי שימוש נוסף בלייזר. טיפול בתופעת היובש בעיניים הוא פשוט וכולל אך ורק טיפות עיניים של דמעות מלאכותיות.