החלמה מניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח לייזר בעיניים הוא ניתוח מהיר ובטוח אותו עוברים כ-15 אלף ישראלים בשנה. עם זאת, חשוב להקשיב להוראות הרופא המטפל ולהישמע להנחיות לאחר הניתוח על מנת להימנע מזיהומים ולשמירה על בריאות העין.

מה צריך לדעת על זמני ההחלמה וכיצד תתבקשו לפעול לאחר הניתוח? לפניכם כל המידע על החלמה לאחר הסרת משקפיים בלייזר.

הנחיות כלליות לאחר הניתוח

  • היגיינה היא מילת הקסם: יש לעשות שימוש בטיפות ובתרופות אשר נתן לכם הרופא על מנת למנוע זיהומים. שטפו ידיים היטב לפני כל טיפול בעיניים. יש לדאוג שלא הבקבוק ולא האצבעות שלכם יגעו בעין ולטפטף את הטיפות בזהירות ובאופן סטרילי מוחלט.
  • שינה בטוחה: לפי הוראות הרופא, תתבקשו לישון עם מגני העיניים למשך כמה ימים עד שבוע.
  • לכו על יבש: אין להרטיב את העיניים במי ברז במשך חמישה ימים לפחות, לכן גם אין לחפוף את השיער במשך זמן זה.
  • פשוט תנוחו: אין להתעמל או לעסוק בכל פעילות גופנית במשך שבוע עד עשרה ימים על מנת שלא לקבל מכה בטעות או שזיעה תחדור לעיניים.
  • הגיעו לביקורת בזמן: תתבקשו להגיע לביקורות יממה לאחר הניתוח ו/או שבוע לאחר מכן – תלוי בסוג הניתוח, על פי הוראות הרופא.
  • הגנו על העיניים מלכלוך: בזמן ההחלמה ובשבועיים הראשונים לאחר הניתוח תתבקשו שלא להתאפר, לשפשף את העיניים או לשהות במקומות מאובקים או מלאים בעשן.
  • הגנו על העיניים מרטיבות ומהשמש: במשך חודש לאחר הניתוח תתבקשו שלא לרחוץ בברכה או בים (וגם לא לבקר במקווה במקרה שאתן נוהגות לעשות זאת), לשמור על זהירות גבוהה על מנת לא לקבל מכה באזור העין ולהרכיב משקפי שמש ביום.

משך זמן ההחלמה

משך זמן ההחלמה לאחר הסרת משקפיים בלייזר הוא קצר במיוחד – בין כמה ימים לשבועיים. זמן ההחלמה משתנה ממקרה למקרה ותלוי גם בסוג הניתוח שעברתם.

החלמה מניתוח לאסיק

זמן ההחלמה לאחר ניתוח לייזר בעיניים בשיטת לאסיק נחשב למהיר ביותר ולנטול כאבים לחלוטין. כבר לאחר הניתוח קמים רוב המטופלים ורואים בצורה חדה יותר. השימוש בטיפות אורך כשבועיים ואת הכיסוי המגן על העיניים תתבקשו להשאיר בימים הראשונים.

החלמה מניתוח אינטראלאסיק

התוצאות לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אינטראלאסיק הן גם כן מידיות ובדרך כלל אין כאב ניכר. הראייה תשתפר כבר במהלך הימים הראשונים.

החלמה מניתוח לאסק

לאחר ניתוח לייזר להסרת משקפיים בשיטת לאסק, צפו להחלמה איטית יותר מהניתוחים האחרים. אי הנוחות נמשכת מספר ימים עד שהשכבה שהוסרה תתחבר שוב לעין ותחלים לחלוטין. לאחר כשבוע תוכלו לחזור לפעילות יומיומית, עם כי רק לאחר מספר שבועות תוכלו ליהנות מהתוצאה הסופית.