בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר

מועמדים רבים רצים למרפאות הסרת משקפיים בלייזר על מנת להיפטר אחת ולתמיד מהמשקפיים ומעדשות המגע המציקות. כיום ניתן למצוא שיטות שונות וחדשות לניתוחי לייזר להסרת משקפיים וההליך נחשב לבטוח והתוצאות מצוינות.

האם אתם מועמדים מתאימים להסרת משקפיים בלייזר או שאולי מתאים לכם ניתוח עיניים אחר? קראו עוד על פי איזה קריטריונים תוכלו לדעת.

מי מתאים?

כ-70% מהאוכלוסייה הם מועמדים מתאימים לניתוח לייזר בעיניים בעוד שלשאר אולי יתאימו טכניקות אחרות. אנשים המתאימים לניתוח הם מועמדים מעל גיל 18, בעלי ליקויי ראייה הכוללים קוצר או רוחק ראייה, צילינדר, זוקן ראייה ועוד. כמו כן, מצבם הבריאותי תקין באופן כללי (אינם חולים במחלות כרוניות הפוגעות בראייה או מחלות אחרות, ראו מידע בהמשך) והמספר שלהם יציב בשנה האחרונה. רק רופא מומחה יוכל לייעץ לכם האם אתם מתאימים לניתוח או לא.

מי לא מתאים?

  • אנשים בעלי מספר לא יציב בשנה האחרונה.
  • אנשים הסובלים ממחלות הקשורות למערכת החיסונית ו/או מחלות כגון זאבת, דלקות פרקים ועוד.
  • נשים בהריון.
  • חולי סוכרת מתקדמת.
  • אנשים הסובלים מניוון הרשתית או מיובש קבוע בעיניים.
  • אנשים החולים במחלות כגון פסוריאזיס פעיל, סרטן פעיל ואיידס.
  • אנשים בעלי קרניות דקות במיוחד.
  • אנשים הסובלים מדלקות עיניים חוזרות או מחלות עיניים אחרות.

על מנת לברר האם גם אתם נמצאים ב-70% המתאימים לעבור ניתוח לייזר בעיניים, תתבקשו להגיע לבדיקת התאמה. בדיקת ההתאמה אורכת כשלוש שעות ועליכם להיערך אליה מראש. מה כדאי לדעת לפני בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר, איך להתכונן ולמה לצפות? כל התשובות לפניכם.

הימנעו משימוש בעדשות מגע רכות כיומיים לפני הבדיקה ומעדשות מגע קשות כשבוע לפני הבדיקה. שימו לב שבמהלך הבדיקות תערך גם בדיקת אישונים הכוללת טיפות מיוחדות המרחיבות אותם וגורמות לרגישות לאור – הביאו עמכם משקפי שמש ומישהו שילווה אתכם הביתה.

מה כוללת בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר?

בדיקת ההתאמה המבוצעת למועמדים פוטנציאליים לטיפול הסרת משקפיים בלייזר, כוללת מגוון בדיקות מקיפות.

בדיקות ראייה

בדיקת ראייה מקיפה ומעמיקה על ידי אופטומטריסט. בדיקה זו היא הבסיס להמשך הטיפול ולפיה יקבע הרופא את סוג הניתוח. במהלך הבדיקה תתבקשו לספק מידע על עברכם הרפואי ולעבור מספר בדיקות עם ובלי המשקפיים על מנת לבחון את חדות הראייה, היקף האישונים, בדיקת גלגל העין, עצב ראייה, לחץ תוך עיני, קרקעית העין ועוד.

» למידע נוסף על: בדיקת ראייה

בדיקת כמות ואיכות הדמעות

אף פעם לא בוכים? אם אתם סובלים מעיניים יבשות ביותר ייתכן שתמצאו לא מתאימים לניתוח לייזר להסרת משקפיים. איכות וכמות הדמעות שבעין תקבע האם תוכלו לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר או שתתבקשו לטפל במצב העין בעזרת תרופות או טיפולים אחרים ואז לבצע בדיקת התאמה חוזרת.

בדיקות קרנית

בדיקה זו נערכת על מנת למדוד את קמירות הקרנית והיא נעשית על ידי מכשיר מיוחד הנקרא קרטומטר. בדיקה זו היא בדיקה חשובה ביותר ותוצאותיה משפיעות על החלטת הרופא בנוגע לביצוע הניתוח.

טופוגרפיה של הקרנית

מיפוי של חלקיה השונים של הקרנית על ידי שימוש במכשירOrb Scan . המכשיר מציג את מבנה הקרנית, עובייה וקמירותה החיצונית והפנימית, אותה הזכרנו למעלה. חשוב לציין שהבדיקה נערכת באמצעות קרני אור, כך שאין כאבים או שום תחושה של אי נוחות.

עובי הקרנית

במהלך ניתוח לייזר להסרת משקפיים מפעילים על הקרנית לחץ ומסירים את השכבה העליונה, הנקראת אפיתל. לכן, חשוב למדוד את עובי הקרנית על מנת לוודא שהוא מספיק לניתוחים הפופולאריים. במידה ועובי הקרנית שלכם נמצא דק במיוחד, תוכלו אולי לעבור ניתוח שונה כגון ניתוח ה PRK או ניתוחים שונים המתאימים לאנשים בעלי קרניות דקיקות במיוחד.

בדיקת גל קדמי

בדיקה זו חשובה למדידה של חוסר המיקוד של קרני האור במערכת האופטית שלכם. במידה ואתם סובלים מחוסר מיקוד גבוה, יכולות הראייה שלכם בלילה היא ירודה ואתם סובלים מסנוורים והילות מסביב למקורות אור.

בדיקת אישונים

כיום ישנן מערכות מדויקות ומתקדמות למדידת אישונים, אשר עושות זאת בעזרת אור אינפרה אדום. עובדה זו היא חשובה מכיוון שגם במקרה הזה גודל האישונים משפיע על סוג הניתוח ועל תוצאותיו.