הסרת משקפיים בלייזר בשיטת מונוויז'ן

שיטת מונוויז'ן להסרת משקפיים בלייזר היא שיטה המתאימה לאוכלוסייה של אנשים מעל גיל 40 וגם לאלו הלוקים בקטרקט, אשר רוצים להיפטר ממשקפי הקריאה (לקרוב) בנוסף למשקפי הראייה למרחק. על ידי תיקון של עין אחת לרחוק ועין אחת לקרוב, מאפשרת השיטה ראייה טובה למרחק ולקריאה, כך שמקבלים שילוב נכון של שני המרחקים בו זמנית.

כיצד עובד התהליך ומתי אפשר להיפטר מהמשקפיים באמצעות הסרת משקפיים בלייזר בשיטת מונוויז'ן? כל המידע לפניכם.

שיטת מונוויז'ן

  • למי זה מתאים: הסרת משקפיים בשיטת מונוויז'ן מתאימה לאנשים בגילאי 40+ הסובלים גם מרוחק ראיה וגם מקוצר ראייה. עיקרון השיטה מתבסס על יכולת המוח לדכא גירויים של הראייה מהעין הלא מפוקסת. למרבית בני האדם יש עין דומיננטית, ממש בדיוק כפי שיש לכל אחד ואחת מאיתנו יד דומיננטית. למעשה, העין הדומיננטית היא זו שמבצעת את מרבית פעולת הראייה למרחק.
  • ליקויי הראייה הניתנים לטיפול: קוצר ראייה (מיופתיה), רוחק ראייה (היפראופיה).
  • משך ההליך: כ-20 דקות.
  • כמות טיפולים נדרשת: טיפול אחד.
  • משך זמן ההחלמה: מהיר.

לכמה זמן נשמרות תוצאות הניתוח

הסרת משקפיים בשיטת מונוויז'ן מאפשרת חופש ממשקפיי הראייה ברוב שעות היום וברוב המטלות.

שלבי הטיפול בשיטת מונוויז'ן

שיטת מונוויז'ן היא למעשה טיפול שמשולב יחד עם ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסיק או בשיטת PRK.

במהלך הניתוח מטפלים בעין הדומיננטית בצורה מלאה כך שהיא תראה מצוין לרחוק. בעין השנייה, הפחות דומיננטית, משאירים מספר קטן יחסית במינוס (בין 1.00- ל- 2.00- ) שאיתו נוכל לקרוא את העיתון, להסתכל בטלפון הנייד, להתאפר וכו'. המוח ילמד ויתרגל להשתמש בכל אחת מהעיניים לטווח הנכון.

הכנות לקראת הניתוח

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת מונוויז'ן נפוצה בעיקר בקרב הסובלים מקוצר ומרוחק ראייה והסובלים מקטרקט. לפני הניתוח יתבצעו בדיקות עיניים מקיפות הכוללות מדידה מדויקת של העיניים, על מנת לקבוע את תהליך הניתוח. לפני הניתוח יתבצע חיטוי ואלחוש של אזור העין.

החלמה לאחר הניתוח

ההחלמה היא מהירה ביותר והתוצאות הן טובות. חדות הראייה תשוב אליכם ותוכלו לקרוא ולפעול כרגיל ללא משקפיים.

סיכונים ותופעות לוואי

הסרת משקפיים בשיטת מונוויז'ן עלולה לפגוע בראייה לעומק והטיפול אינו מומלץ לאנשים העוסקים בתחומים של תכשיטנות, צורפות ואמנות הדורשת ראייה טובה של אובייקטים לעומק. בנוסף, ניתוח זה עלול לפגוע בראיית לילה וייתכן ויגרום לסנוורים, לכן יש להיזהר בנהיגת לילה.

טווח מחירים

המחירים משתנים לפי מצב העיניים וגם לפי המוסד הרפואי שבחרתם, בעוד שגם ההשתתפות של קופות החולים משחקת תפקיד חשוב. בכלליות, ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר עומדים על כ-10,000 ₪ לשתי העיניים.