קוצר ראייה

מרכיבים משקפיים? רוב הסיכויים הם שאתם סובלים מקוצר ראייה (מיופיה), תופעה המאפשרת לראות אובייקטים קרובים אך מונעת מכם מלראות אובייקטים רחוקים יותר כשלטי הרחוב או את הכתוב על הלוח בכיתה. עוד על קוצר ראייה ועל דרכי הטיפול, במאמר הבא.

רוחק ראייה

רוחק ראייה (היפראופיה) הוא כמובן ההפך מקוצר ראייה והוא מונע מאיתנו לראות אובייקטים קרובים בבירור. מהי בדיוק התופעה ואיך תדעו האם גם אתם סובלים ממנה? על כך במאמר הבא.

צילינדר

צילינדר (אסטיגמציה) הוא תופעה שכיחה ביותר הגורמת לליקוי ראייה ואשר מרבית האנשים אינם מודעים אליה, גם אם הם מרכיבים משקפיים. חשוב לברר בדיוק מהי התופעה וכיצד ניתן לטפל בה, מהם התסמינים ומהו בעצם "צילינדר"? כל המידע לפניכם.

זוקן ראייה

אם אתם מתקשים לקרוא את התפריט במסעדה, מקרבים את העיתון עד שהוא נוגע באף, או מוצאים את עצמכם במרחק נגיעה מקרייני החדשות בטלוויזיה, ייתכן שאתם סובלים מזוקן ראייה (פרסביופיה), תופעה המופיעה אצל מבוגרים מעל גילאי 40. מהי התופעה וכיצד מטפלים בה? הכל על זוקן ראייה במאמר שלפניכם.

עין עצלה

תופעת עין עצלה (אמבליופיה) אינה כוללת תמיד תסמינים ברורים ולכן חשוב להכיר את התופעה כדי להימנע מסיבוכים אפשריים. מהי עין עצלה והאם היא קשורה בכלל לפזילה? לפניכם כל המידע.

קרטוקונוס

קרטוקונוס (Keratoconus) הינה מחלה אשר פוגעת קשות בראייה וסיבתה הפתולוגית אינה ידועה עד היום. מהי בדיוק מחלה זו ומהם תסמיניה? הכל על קרטוקונוס במאמר הבא.

קטרקט

קטרקט (או בעברית, ירוֹד) היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לירידה בראייה בעולם המערבי וגם הגורם הראשי לעיוורון במדינות מתפתחות. מחלה זו מופיעה ברוב המקרים אצל מבוגרים והיא מתבטאת בעכירות העדשה, מה שפוגע כמובן בראייה. מהם הסימפטומים של התופעה וכיצד ניתן לטפל בה? על כך ועוד במאמר הבא.

גלאוקומה

גלאוקומה בעין, או בשמה העברי – ברקית, היא למעשה קבוצת מחלות הגורמות לנזק בלתי הפיך לעצב הראייה העשויות להביא למצב של עיוורון מוחלט. אבחון וטיפול מוקדם חשוב מאוד על מנת למנוע סיכונים לנזק קשה ובלתי הפיך לראייה. מהם התסמינים וכיצד מטפלים? כל המידע במאמר הבא.

ניוון רשתית

ניוון רשתית היא מחלת עיניים קשה, אף יותר מגלאוקומה ומחלות עיניים מסובכות אחרות. יחד עם זאת, מחלה זו היא גם שכיחה מאוד והגורם מספר אחד לעיוורון בישראל. מהי המחלה, במי היא פוגעת וכיצד ניתן להקטין את הסיכויים לחלות בה? כל המידע במאמר שלפניכם.

היפרדות רשתית

היפרדות רשתית העין היא מחלה קשה אך לא תמיד קלה לאבחון. תסמיניה הם הבזקים של ברקים או אורות בשדה הראייה, נקודות שחורות וצללים או נצנוצים המופיעים לשניות ספורות בלבד. מדוע מופיעה מחלה זו, מה זה קרע ברשתית העין, מי נמצא בקבוצת הסיכון ומהן דרכי הטיפול? כל התשובות לפניכם.