הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסיק

ניתוח לאסיק (Lasik) להסרת משקפיים בלייזר, או בשמו הנוסף – שינוי פני הקרנית באמצעות לייזר, הוא ללא ספק הניתוח הפופולארי ביותר בשנים האחרונות. מדובר בטיפול הקל והמהיר ביותר, המבטיח שכבר בתום ההליך תוכלו לראות את העולם בצורה חדה, ללא משקפיים. השיטה ידועה בזמן ההחלמה המהיר, והיתרון העצום שלה הוא שהיא מאפשרת לחזור לפעילות מלאה כבר באותו היום.

מי מתאים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסיק ולאילו תוצאות אפשר לצפות? כל המידע לפניכם.

ניתוח לאסיק

  • למי זה מתאים: ראשית תתבצע בדיקה מקיפה שתקבע איזה ניתוח מתאים למצב הפיזי שלכם. הרופא המנתח יבדוק את עובי ומבנה הקרנית, ישאל אתכם שאלות רפואיות שונות ויחליט על הטיפול המתאים לפי פרמטרים אלו ואחרים.
  • ליקויי הראייה הניתנים לטיפול: קוצר ראייה, רוחק ראייה.
  • משך ההליך: כרבע שעה.
  • כמות טיפולים נדרשת: טיפול אחד.

משך זמן ההחלמה

כאמור, זמן ההחלמה הוא מהיר במיוחד וכבר לאחר הניתוח, האורך כ-30 שניות, תוכלו להרגיש בהבדל. תוך כמה שעות תתייצב הראייה למצבה המקסימלי. תופעות של סנוור ויובש בעיניים אינן נדירות, אך ניתן לטפל בהן בקלות והן עוברות עם הזמן.

לכמה זמן נשמרות תוצאות הניתוח

המטרה של ניתוח לייזר היא לשפר את הראייה באופן תמידי. אם המספר שלכם היה יציב ואתם אינכם סובלים ממחלות גנטיות הקשורות בעיניים, אין שום סיבה לירידה במספר, אפילו לאחר שנים.

שלבי ניתוח לאסיק

  • כמו בכל ניתוח, יתחיל הרופא את התהליך בחיטוי, על ידי הזלפה של תמיסה מחטאת על אזור העיניים, כולל העפעפיים, הריסים ואף מסביב לעין. כל זאת על מנת למנוע זיהומים.
  • לאחר מכן ירחיק המנתח את העפעפיים זו מזו, על מנת שיוכל לגשת אל קרנית העין בצורה נוחה.
  • לאחר מכן יבצע המנתח חיתוך חלקי של שכבת הקרנית בצורת סהר ויסיט את המתלה. כך למעשה נחשפת מיטת הקרנית וניתן לשייפה.
  • כעת יכול המנתח לשייף את הקרנית באמצעות קרן הלייזר. מהלך זה נעשה על ידי שימוש במערכת ממוחשבת אשר מנטרת את תנועות העין וכך משנה את כיוון הקרן. כל זאת על מנת לשייף את הקרנית לפי התוכנית שנקבעה מראש.
  • לבסוף, מוחזר ה"מתלה" למקומו. לעיתים יותקן כיסוי פלסטי קשיח ושקוף על גבי המתלה על מנת להגן על האזור מפני פגיעות. המגן נשאר במקומו רק מספר ימים.
  • ההליך הוא קצר ביותר ונמשך כרבע שעה והניתוח עצמו לוקח כחצי דקה. חשוב לזכור שאין צורך בתפרים או בדבק והאיחוי מתבצע בצורה טבעית כבר תוך מספר שעות ומתקבע בתוך ימים ספורים.

הכנות לקראת הניתוח

לפני ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסיק תתבקשו לעבור סדרה של בדיקות רפואיות, על מנת לוודא שהעין מתאימה לסוג הניתוח. הרופא המנתח יערוך בדיקות אופטיות על מנת לקבוע את עומק החיתוך בקרנית, אופן שיופה וכדומה. בנוסף, עליכם להיות מוכנים לניתוח מבחינה פיזית.

החלמה לאחר הניתוח

כאמור, ההחלמה היא מהירה ביותר ונטולת כאבים. רוב הסיכויים שתקומו ומיד תראו את החדר בצורה חדה וטובה יותר. כיסוי הפלסטיק שתיארנו יישאר על העין כמה ימים ובמשך כשבועיים תתבקשו להזליף טיפות עיניים לעין המנותחת על מנת למנוע זיהום ודלקות.

סיכונים ותופעות לוואי

תופעת הלוואי השכיכה ביותר היא יובש בעיניים, אשר בה ניתן לטפל בקלות באמצעות טיפות עיניים. בנוסף ייתכן ותרגישו סנוור קל בימים הראשונים. תופעות וסיכונים אחרים כגון רגישות לאור, צורך בתיקון נוסף וכדומה אכן קיימים, אך הם מאוד נדירים.

טווח מחירים

המחיר הממוצע של ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסיק הוא כ-10,000 ₪ לשתי העיניים. המחיר תלוי בהשתתפות קופת החולים, המוסד הרפואי בו יתבצע הניתוח ועוד.