טיפים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח לייזר להסרת משקפיים הוא ניתוח פופולארי המסייע לאנשים רבים ברחבי העולם להיפרד לצמיתות מהמשקפיים או העדשות, ולראות טוב יותר באופן טבעי וללא עזרים. במאמר שלפניכם ניתן לכם טיפים חיוניים לשלבים הראשונים של לפני הטיפול, ליום הטיפול עצמו ולתהליך ההחלמה לאחריו.

טיפים לפני הטיפול

בשלב הראשון אתם בטח רוצים לדעת אם אתם בכלל מתאימים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, אז קודם כל עובדה: רק כ-70% נמצאים מתאימים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. על כל מועמד לעבור בדיקת התאמה מקיפה לניתוח לייזר בעיניים, ותשובה רלוונטית תתקבל אך ורק לאחר הבדיקה, בפגישת התייעצות עם רופא מומחה.

ישנם ארבעה מקרים שמוגדרים על ידי הרפואה כליקויי ראיה אשר מתאימים לטיפול במסגרת הניתוח להסרת משקפיים: קוצר ראיה, רוחק ראיה, פרזביופיה וצילינדר. גם בתוך המקרים הללו יש חלוקה לפי מספרים או דרגות: קוצר – לבעלי מספר משקפיים עד -10.00; רוחק עד מספר +3.00; פרזביופיה – כל מי שמתקשה לקרוא ללא משקפיים; וצילינדר – עד מספר 4 פלוס ומינוס.

כמובן שלכל ליקוי ראיה יש את הניתוח המתאים לו. כך למשל, לאסיק – השיטה הוותיקה ביותר בשוק – מתאימה לבעלי קרנית עבה, ואילו אינטרלאסיק – אחת השיטות המתקדמות כיום – מתאימה כמעט לכל אדם הסובל מליקוי ראיה.

אחד השלבים הראשונים לפני הטיפול הוא כמובן בחירת הרופא המנתח והקליניקה בה תבצעו את הניתוח. איך בוחרים מרפאה להסרת משקפיים בלייזר? ראשית, מתחילים בחיפוש באינטרנט, קוראים מאמרים ופרסומות בעיתונות, מבררים עם מכרים וחברים ומבקשים המלצות מאנשים שעברו את הניתוח. לפני שאתם קובעים פגישת ייעוץ, כדאי שתחפשו מידע על המרפאה או הרופא, רק כדי שתרגישו בטוחים. באמצעי המדיה החופשיים תוכלו לקרוא חוות דעת שונות של מטופלים לשעבר, למצוא מידע על רשלנות רפואית בניתוחי לייזר בעיניים ולקבל אינפורמציה על מנתחים ורופאים שונים. אם משהו בפרסומים נראה לכם לוקה באמינות, או אפילו מסוכן, מוטב שתמשיכו הלאה.

בשיחת הטלפון הראשונית עם הקליניקה תקבע לכם פגישת ייעוץ ולא ישר נקבע עבורכם תאריך לניתוח הסרת משקפיים. מומלץ לקבוע פגישה בשתי מרפאות לפחות, כדי שתוכלו להשוות את ההצעות, המחירים, ולבחור מבין השניים את המנתח או המרפאה שמקנה לכם תחושה נוחה ובטוחה.

טיפים ליום הטיפול

הרופא המנתח שלכם בוודאי יסביר לכם בפגישת הייעוץ את כל מה שאתם צריכים לדעת על הטיפול הספציפי שאתם צפויים לעבור. בפגישת הייעוץ סביר שתשמעו מילים ומושגים שאתם לא ממש מבינים, ולכן מומלץ לשאול את הרופא המנתח כל מה שלא ברור לכם עד הסוף. אם אתם עדיין רוצים לדעת עוד, תוכלו לקבל מידע רב על הטיפול הספציפי שלכם בחיפוש פשוט באינטרנט.

המלצה נוספת היא לדבר עם חבר או מכר שעברו את הניתוח לפניכם, אחרי הכל – אין כמו ניסיון של אחרים על מנת לדעת למה לצפות, ולדעת שאין סיבה לדאגה. אל תשכחו לא לקבוע פגישות חשובות ליומיים הראשונים שאחרי הניתוח, ורצוי גם להכין מראש מישהו שיבוא איתכם לקליניקה, ואף ילווה אתכם ביום הראשון אחריו.

טיפים לתקופת ההחלמה

כמו שאתם בוודאי יודעים, לכל ניתוח רפואי ישנן תופעות לוואי אפשריות, וחשוב להיות מודעים להן לפני הניתוח. בכל הנוגע להסרת משקפיים בלייזר, סביר שתסבלו בימים הראשונים מתחושת צריבה באזור העיניים ותהיו רגישים לאור, אך במרבית המקרים תחושות אלו חולפות לאחר כמה ימים לכל היותר. כיוון שהתופעות משתנות בין סוגי הטיפולים, וכמובן שכל אדם מושפע בצורה שונה, חשוב לשאול את הרופא המנתח עוד בפגישת ההתייעצות לגבי תופעות הלוואי הרלוונטיות לכם. אם הגעתם עם מלווה לניתוח עצמו, בקשו ממנו שישב איתכם כשהרופא מסביר לכם את ההנחיות שלאחר הטיפול, תמיד טוב שיש מישהו שיזכיר לכם מה צריך לעשות.

הדבר הכי חשוב שאתם צריכים לזכור הוא שיש לשמור על ההיגיינה באזור המטופל לאחר הניתוח. הרופא יסביר לכם באיזה אופן לנקות את האזור המטופל ובאיזו תדירות. בכל מקרה כדאי להימנע מרחצה בים בלי משקפת, ומפעילות ספורטיבית אינטנסיבית, שהייה במקומות בעלי זיהום גבוה – כמו חללים סגורים מלאי עשן סיגריות. כשאתם נמצאים בחוץ, הקפידו להרכיב משקפי שמש, העיניים שלכם רגישות בחודשים הראשונים לאור חזק.