הסרת משקפיים בלייזר בשיטת וייב פרונט

ניתוח וייב פרונט (Wave-Front) להסרת משקפיים בלייזר עושה שימוש בקרן הלייזר לעיצוב הקרנית בצורה מדויקת ובכך משפר את הראייה במינימום סיכונים. למי מתאים הניתוח ולאילו תוצאות ניתן לצפות? כל המידע לפניכם.

ניתוח בשיטת וייב פרונט

  • למי זה מתאים: ניתוח להסרת משקפיים בשיטת וייב פרונט מתאים לכל מי שנמצא מתאים לעבור ניתוח לייזר ובמיוחד לאנשים בעלי קרנית דקה במיוחד או אנשים הסובלים ממספרים גבוהים מהרגיל. בנוסף השיטה מומלצת לאנשים העוסקים בספורט אתגרי או לאנשים העוסקים במקצועות אשר בהם ישנו סיכוי גדול לקבל מכה באזור הפנים.
  • ליקויי הראייה הניתנים לטיפול: רוחק ראייה.
  • משך ההליך: כעשר דקות לכל עין וכחצי שעה לכל התהליך.
  • כמות טיפולים נדרשת: ניתוח אחד.
  • משך זמן ההחלמה: עד 7 ימים.
  • לכמה זמן נשמרות תוצאות הניתוח: תקופה ארוכה.

שלבי ניתוח וייב פרונט

הסרת השכבה העליונה של הקרנית הנקראת אפיתל, לרוב על ידי שימוש באלכוהול. בעזרת הפיתוח החדשני, מעצבת קרן הלייזר את הקרנית מחדש בניתוח מדויק ביותר, הפועל על ידי מחשב. מחשב זה מפעיל את קרן הלייזר ומודד את החזר האור מן העין ובכך מייצר הדמיה של איכות הראייה שאליה יכולה העין להגיע, על פי האנטומיה של הקרנית. לאחר הניתוח מוצמדות עדשות מגע טיפוליות על מנת לשמור על העין.

אל דאגה! השכבה שהוסרה תתחדש תוך 3-7 ימים.

הכנות לקראת הניתוח

לפני ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת וייב פרונט Wave-front תתבקשו לעבור סדרת בדיקות, על מנת לבדוק איזה ניתוח מתאים לכם. לאחר שהתקבלה החלטה, יבוצעו בדיקות אחרות ומדידות של העין על מנת להזין למחשב נתונים לקראת הניתוח. ממש לפני הניתוח יתבצע אלחוש האזור בעזרת טיפות וחיטוי מלא.

החלמה לאחר הניתוח

זמן ההחלמה הוא מספר ימים עד שבוע. בזמן ההחלמה מונחות עדשות מגע טיפוליות על מנת להגן על השכבה שגדלה מחדש והן יוסרו בעת הביקורת השבועית. במהלך זמן ההחלמה, ייתכן ותחושו כאבים קלים עד בינונים, למרות שישנם מטופלים שאינם חשים כאב בכלל או חשים סוג של חוסר נוחות.

בימים הראשונים תהיה חדות הראייה בינונית ורק לאחר כארבעה ימים ניתן לשוב לפעילות יומיומית כגון עבודה, קריאה, נהיגה וכדומה. בתוך ארבעה שבועות אתם אמורים כבר להגיע לראייה מקסימלית ולתרום את המשקפיים שלכם לנזקקים.

סיכונים ותופעות לוואי

כאמור, ייתכנו כאבים או אי נוחות זמנית. הסיכונים הם נדירים ואם חדר הניתוחים הוא הגייני ואתם דואגים לשמוע להוראות הרופא, הסיכויים לדלקות או זיהומים הם אפסיים. עם זאת, יתכנו תופעות לוואי כגון סנוורים, טשטוש בראייה וכדומה. תופעות לוואי אלו אמורות לעבור כבר בשבועות הראשונים.

טווח מחירים

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת וייב פרונט Wave-front הוא ניתוח יקר יותר מהאחרים והתוספת על ניתוח מסוג זה יכולה גם להגיע ל-3,500 ₪ מה שמביא אותנו לכ-12,000 ₪ ויותר.