הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK – אנני, בודפשט

מה עולה לכם בראש כשאתם שומעים את המילה "ניתוח"? הרדמה מלאה או הרדמה מקומית, סכין מנתחים או לייזר, התאוששות מהירה, שבועות של כאבים? אם גם אתם חוששים מניתוח לייזר לתיקון הראייה, או הסרת משקפיים בלייזר, ניתן להבין את הפחד. אחרי הכל מדובר בניתוח, גם אם פשוט באופן יחסי, אבל המילה עצמה מעוררת אסוציאציות מפחידות.

מי אני?

שמי אנני (Eni), אני בת 35, מתגוררת בבודפשט ותמיד חלמתי להסיר את המשקפיים שאני מרכיבה מגיל צעיר, אך מעולם לא העזתי לחשוב ברצינות על ניתוח לייזר להסרת משקפיים כפתרון לבעיה. בכל פעם שחשבתי על אפשרות הניתוח התחלתי לפחד שמשהו יקרה, שהניתוח ישתבש ושאתעורר עיוורת – שזה הרבה יותר גרוע מלהרכיב משקפיים.

איך הכל התחיל?

את המשקפיים הראשונים קיבלתי בגיל 10. אז היה לי מספר חצי, אך מצבי החמיר ומדי שנה גדל המספר עד שהגיע ל-6.5 ו-7. לבסוף, בעידודם של בן הדוד שלי וחברה מהעבודה שעברה את הניתוח והחלה לראות מצוין, הצלחתי להתגבר על הפחד. בן דודי עזר לי גם במוטיבציה וגם בבחירת קליניקה, והסכמתי סוף סוף ללכת לפגישת התאמה.

בשיחת הטלפון הציעו לי לקבוע במקביל גם את תור הניתוח, כיוון שבחורף השמש בהונגריה חזקה פחות ומתאימה יותר לתקופת ההחלמה. זה אמנם היה מעט מלחיץ, אבל מצד שני ידעתי שאם לא אקבל רגליים קרות בקליניקה, ארצה שהניתוח יתקיים במהירות האפשרית.

שיטת הניתוח שעברתי: PRK

אחרי פגישת ההתאמה הוחלט שהניתוח יבוצע בשיטת PRK. אחד השיקולים היה כמובן כספי, אבל הסיבה שבחרתי בשיטה זו הייתה שונה לחלוטין. ידעתי שצפוי לי זמן החלמה ארוך, אבל בפגישת הייעוץ הבנתי שמדובר בשיטה הכי בטוחה שקיימת, והחלטתי ללכת עליה.

לאחר הניתוח

חמש שנים עברו מאז הניתוח ואני עדיין זוכרת את היום לפרטי פרטים. כחצי שעה לפני הניתוח קיבלתי רשימה של דברים שצריך לדעת וכדור הרגעה. לפני הניתוח הייתי לחוצה מכדי לקרוא ואחריו לא יכולתי לקרוא שום דבר.

בזמן הניתוח הקצר לא הרגשתי שום כאב ובתוך כמה דקות יצאתי מחדר הטיפולים. הגעתי לניתוח עם אמא שלי וכשיצאתי איתה חזרה לרכב הייתי בלי משקפיים וראיתי הכל. בדרך לרכב הבחנתי על הרצפה במטבע מנצנץ, הרמתי אותו וגיליתי שמדובר בדולר אוסטרלי ומאז אני שומרת אותו איתי כמעין קמע למזל.

כמה שעות לאחר הניתוח התחלתי לחוש כאבים, שנמשכו כשלושה ימים. הייתי צריכה להסתובב עם עדשות מגע, וכיוון שעיניי רגישות מאוד וגם לפני הניתוח לא יכולתי להרכיב אותן, סבלתי קצת יותר מאחרים. לאחר הוצאת העדשות חשתי שיפור יומיומי ובסופו של דבר הכאבים חלפו ונפרדתי לתמיד מהמשקפיים שליוו אותי כל השנים.

למרות תקופת ההחלמה הקשה ועל אף הכאבים, במבט לאחור אני לא מתחרטת והייתי עוברת שוב את הניתוח ואת תהליך ההחלמה, כיוון שהחיים שלי השתנו ללא היכר בכל מובניהם. מאז שאני יכולה לראות באופן טבעי החיים יפים יותר.