הסרת משקפיים בלייזר לאסיק – תמי, רעננה

אני זוכרת את הפעם הראשונה שהרכבתי משקפיים. הייתי בת 11 וחששתי מאד מהמפגש עם החברים הקרובים בבית הספר, עם החברות שאני רואה אותן יום יום, וגם קצת עם עצמי – מול המראה. לאחר ביקור אצל רופא העיניים הוחלט שעלי להרכיב מעתה ואילך משקפיים, עובדה שהתקבלה אצלי, בלשון המעטה, כגזרה נוראית, שיהיה עלי להשלים איתה לעד. אם הייתי יודעת כבר אז שאפשר אחרת ושבעתיד אוכל להסתדר בלי משקפיים, אני בטוחה שחיי, היום, היו מאושרים ושלווים יותר.

מי אני?

אני תמי, בת 52. מתגוררת ברעננה, אימא לשתי בנות וסבתא טרייה לנכד חמוד ומקסים. אני מרכיבה משקפיים מגיל 11 וכבר לא זוכרת את עצמי בלעדיהם. במשך תקופה קצרה, במהלך השירות הצבאי שלי, ניסיתי להסתדר בלי המשקפיים ולהרכיב עדשות מגע. הניסיון לא צלח וחזרתי להרכיב משקפיים לאחר כמה חודשים. אני אישה פעילה מאד, עוסקת לא מעט בספורט, שוחה וגם רוכבת על אופניים בסופי שבוע יחד עם קבוצת רוכבי אופניים מקצועיים. פעמים רבות מצאתי את עצמי חשה אי נוחות במהלך הרכיבה ומחפשת פתרונות אחרים, שיחליפו את המשקפיים שאני מרכיבה.

החלפתי לא מעט דגמים שונים לאורך הדרך ומספרים שונים של עדשות. ניסיתי להתאים את המשקף אל הבגד, אל הסגנון האישי שלי, אולם לצד כל זה, ובסתר, חלמתי על היום שבו אוכל להיפטר מהמשקפיים שהתחילו להציק לי יותר ויותר עם הגיל, משקפיים שלמרות הזמן הרב שחלף מאז הרכבתי אותם בפעם הראשונה, מעולם לא באמת הצלחתי להשלים עם קיומם.

איך הכל התחיל?

אני זוכרת שבאחד משיטוטי ברחבי האינטרנט הגעתי אל אתר שמרכז תחתיו חידושים רפואיים שונים. אחד מהם המתמקד בתחום הראייה, וסיפר על שיטת טיפול ייחודית להסרת משקפיים. העניין סקרן אותי יותר ויותר וחיפשתי מידע על כך באתרים נוספים. גיליתי עולם חדש ומופלא והבנתי שאפשר גם אחרת. הגעתי אל מטופלים שעברו את הטיפול וביקשתי לשמוע מהם את חוות דעתם על כך והאם היו מרוצים. כולם הביעו שביעות רצון מלאה מההליך ובעיקר מתוצאותיו, מה שחיזק אצלי יותר ויותר את הצורך לנסות, לבדוק, ולראות האם טיפול הסרת משקפיים בלייזר יכול להתאים גם לי.

שיטת הניתוח שעברתי: לאסיק

הוצע לי, לאחר בדיקה רפואית מקדימה, לעבור הליך הסרת משקפיים בשיטת לאסיק, הנחשב לאחד ההליכים הפופולאריים ביותר כיום בתחום. מדובר בהליך אחד בלבד (אין צורך במספר טיפולים) הנמשך פחות מדקה. לאחר אשפוז קצר, במסגרתו בוצע הטיפול וההכנות הנדרשות לפניו ואחריו, שוחררתי הביתה וכבר באותו היום הרגשתי בהבדל. אמנם חשתי מעט יובש בעיניים ורגישות, אולם תחושות אלו חלפו בתוך זמן קצר והוסבר לי גם קודם לכן שהן צפויות להופיע מיד לאחר ההליך.

לאחר הניתוח

קשה לי לתאר במילים את התחושות שחשתי בימים שלאחר הניתוח. את הגילוי הנהדר הזה שאפשר גם בלי משקפיים, שנוח ונעים הרבה יותר ושהראייה שלי חדה וברורה. קיבלתי מחמאות רבות על המראה החדש ללא המשקפיים שהיו צמודים אלי במשך שנים, מחמאות שאני ממשיכה לקבל עד היום, כמעט שנה מאז שעברתי את הטיפול. אני ממליצה על כך לכל אחד ואחת ומעט מצטערת שלא עשיתי את זה לפני כמה שנים.

← לרשימת מרפאות הסרת משקפיים בלייזר ברעננה