הסרת משקפיים בלייזר PRK – שרון, כפר מסריק

לאחרונה פגשתי לא מעט מרכיבי משקפיים לשעבר שעברו ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בהצלחה. מעולם לא חשבתי שזה אפשרי והעניין לא הטריד אותי כל כך. אני מרכיבה משקפיים יותר משני עשורים ומסתדרת איתם מצוין. קשה היה לי לדמיין את עצמי בלי משקפיים ועוד יותר, ובמידה מסוימת, להיפרד מהאביזר שמלווה אותי זמן רב מאד והפך לחלק בלתי נפרד ממני וגם חלק שאני מאד אוהבת.

מי אני?

קוראים לי שרון ואני מתגוררת בקיבוץ כפר מסריק. אני בת 41 וחצי ועד לראש השנה האחרון עוד הרכבתי משקפיים. בשנה האחרונה שמעתי לא מעט על ניתוח להסרת משקפיים. חברים וחברות שלי, שמגוררים גם הם בקיבוץ, סיפרו לי על ההליך הזה ועוררו את סקרנותי. כולם בקיבוץ מכירים אותי כמשקפופרית ואני מחוברת לחלוטין למשקפיים שלי. אוהבת את העיצוב שלהם, אוהבת את המראה שלי כשאני איתם ואוהבת גם להחליף בין זוגות המשקפיים שלי כדי לגוון קצת. אני פעילה מאד, מטפחת גינה קטנה ליד הבית, רוקדת בזמני הפנוי כמה שיותר וגם אוהבת לצאת לטיולים ברחבי הארץ.

איך הכל התחיל?

המשקפיים, כאמור, מעולם לא היוו מטרד עבורי. ובכל זאת, אחרי ששמעתי על ההליך לא מעט חשבתי לבדוק את העניין. אני חוששת מעט מהליכים כירורגיים למיניהם, הרדמה, ובכלל, כל מיני התערבויות רפואיות. כששמעתי שמדובר בניתוח חשבתי לוותר על העניין. ובכל זאת, משהו בתוכי שכנע אותי לנסות ולבדוק קצת יותר לעומק. יחד עם חברה שעברה את ההליך לפני כמעט יותר משנתיים, בדקתי את הנושא ואספתי עליו מידע שעזר לי, בסופו של דבר, לקבל את ההחלטה ולעשות את הצעד. לכבוד יום הולדתי ה – 41 פינקתי את עצמי במתנה מיוחדת.

שיטת הניתוח שעברתי: PRK

גיליתי שמדובר בעולם ומלואו וישנם לא מעט סוגים שונים של טיפולים להסרת משקפיים. לאחר אבחון ובדיקת העיניים, הוצע לי לעבור ניתוח בשם PRK, הנחשב להליך פשוט יחסית וללא סיכונים מיותרים. הוסבר לי שמשך ההחלמה שלו עשוי להיות ארוך יחסית, אולם מכיוון שהוא בטוח מאד החלטתי לעבור אותו, וגם אם המשמעות לכך היא לנוח קצת יותר משתכננתי ולקחת פסק זמן. ניתוח PRK מיועד לאנשים המרכיבים משקפיים עם מספר גבוה, כמוני, והוא נמשך עשרים דקות. הניתוח מתקן את העין והוא כרוך בהרדמה מקומית בלבד. לפני הניתוח עברתי בדיקת עיניים ובדיקה פיזית והוסבר לי באופן מפורט כיצד הוא מתבצע.

לאחר הניתוח

הוסבר לי, כאמור, שמדובר בהחלמה ממושכת יותר, בהשוואה להחלמה מכל ניתוח אחר להסרת משקפיים, אולם לשמחתי ההחלמה הייתה מהירה משחשבתי. חשתי אמנם תחושה של צריבה בעין לאחר הניתוח, אך משככי הכאבים עזרו לי ואפשרו לי לחזור לשגרה מהר ככל האפשר. נחתי בבית במשך שבוע ולאחר שבועיים ראייתי החלה להיות חדה וטובה יותר. הסתובבתי בקיבוץ כמו טווסה, שמחה ומאושרת ללא משקפיים, ובעיקר שמחה על הגילוי המפתיע ועל הראייה המצוינת שלה זכיתי. בעקבות הגילוי, שכנעתי את בני משפחתי הקרובים, המרכיבים גם הם משקפיים, לעבור את הניתוח וכיום חלקם נהנים, וממש כמוני, מחדות ראייה.

אני ממליצה לכל מרכיבי המשקפיים לעשות את הצעד, ומבלי לחשוב פעמיים!