הסרת משקפיים בלייזר אינטראלאסיק – רועי, תל אביב

יש הרבה אנשים שמעוניינים לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מטעמים אסתטיים. האמת היא שהמשקפיים אף פעם לא הפריעו לי מהבחינה הזאת ואפילו די אהבתי את המראה הממושקף שלי שתמיד גרם לי להיראות חכם יותר, אני עברתי את הניתוח מטעמים פרטיים גרידא.

כבר מספר שנים שאני עובד במטבח בעיקר על הפס החם. כשאתם עובדים במטבח אפוף באדי בישול שעות ארוכות, אחד הדברים שהכי יכולים לחבל לכם בעבודה זה זוג משקפיים. תנסו לעבוד פעם אחת במשמרת ערב לחוצה כשכל כמה שניות אתם צריכים לנגב את הטיפות הקטנות שנקוות על המשקפיים ונסו פעם אחת להגיע לעבודה בלי משקפיים כי שכחתם אותם בבית.

לי זה קרה יותר מפעם אחת ולתאר את מה שהתרחש באותן המשמרות כבלגן יהיה מה שנקרא באנגלית וואחאד אנדרסטייטמנט. אין מה לעשות, טבח טוב צריך גם זוג עיניים טובות.

מי אני?

קוראים לי רועי, אני בן 27 ומאז שאני זוכר את עצמי אהבתי לבשל. חוץ מזה, מאז שאני זוכר את עצמי גם הרכבתי משקפיים. בשנים הראשונות שלי במקצוע, שהתחלתי לעסוק בו עוד במהלך השירות הצבאי, המשקפיים לא כל כך הפריעו לי לעבודה השוטפת כי עבדתי בעיקר בפס הקר או במטבח ההכנות, כך שלא סבלתי יותר מדי מההתעבות של האדים על המשקפיים. עם זאת, ככל שהתקדמתי בעבודה, ככה המשקפיים הציקו לי יותר והפריעו לי יותר ויותר. בסופו של דבר הבנתי שאין מנוס והחלטתי לעבור ניתוח להסרת משקפיים.

איך הכל התחיל?

הכל התחיל כשהבנתי שכל עוד אני מרכיב משקפיים, לא אוכל ליהנות מאיכות עבודה מושלמת. התחלתי לעשות קצת בירורים והבנתי שאם אני מצטמצם כמה חודשים, שותה פחות בירות ומבזבז פחות כסף על בילויים, אוכל לממן את הניתוח בלי שום בעיה ובלי לקחת הלוואה מהבנק. פחות משמונה חודשים אחרי שגמלה בי ההחלטה ללכת על זה, התייצבתי בקליניקה של הרופא עליו המליץ לי טבח אחר שעבר את הניתוח והישרתי מבט לעבר העתיד.

שיטת הניתוח שעברתי: INTRALASIK

אף פעם לא הייתי מומחה גדול בהסברים, אבל לפי מה שהבנתי אחרי בדיקת האבחון המקיפה שבוצעה לי בקליניקה, הייתי צריך לבחור בין שתי טכניקות ניתוחיות. הטכניקה הראשונה נקראת LASIK והשנייה נקראת INTRALASIK. את הניתוח בטכניקה שנקראת LASIK רוב האנשים יכולים לעבור, אבל משך ההחלמה אחרי הניתוח ארוך יותר, ואת הניתוח בטכניקה שנקראת INTRALASIK לא כל אחד יכול לעבור ומשך ההחלמה אחרי הניתוח קצר יותר.

מפה לשם התברר שאני כשיר לעבור את הניתוח בשיטה הכרוכה במשך החלמה קצר יותר ומאחר ולטבחים בימינו אין יותר מדי זמן פנוי, זו הטכניקה בה בחרתי לעבור הסרת משקפיים בלייזר.

לאחר הניתוח

למרות שהמנתח הכין אותי לזה שתקופת ההחלמה קצרה מאוד, עדיין לא האמנתי שכבר יום לאחר הניתוח הראייה שלי תהיה מושלמת. מה זה מושלמת? בואו נגיד את זה ככה – אני לא חושב שאי פעם יכולתי לראות את הטקסטורה של עלי הכוסברה או לקרוא את ההזמנות במטבח באופן ברור יותר. האמת היא שהראייה שלי כל כך השתפרה, עד שאני פשוט לא מסוגל להבין איך לא חשבתי על זה קודם. ולגבי המראה? מיותר לכתוב שתוך פחות משבוע כבר התרגלתי אליו ואפילו למדתי לאהוב אותו. בקצרה ניתן לכתוב שאני היום אדם חדש וטבח הרבה הרבה יותר מוצלח.

← לרשימת מרפאות הסרת משקפיים בלייזר בתל אביב