הסרת משקפיים בלייזר Interlasik – עידו, תל אביב

אם יש משהו שאני מתחרט עליו זו העובדה שלא עשיתי את הצעד הזה קודם לכן. כבר שנים שאני חושב על האפשרות הזו של הסרת משקפיים בלייזר, אולם תמיד חששתי לקבל את ההחלטה ולגשת לניתוח. תמיד המשקפיים הציקו לי, היו לי מסורבלות ובעיקר לא נוחות, הייתי מתאכזב, בכל פעם מחדש, שלא הצלחתי לאתר את הפתרון המתאים ואת הטיפול הנכון שיכול לעזור לי. כל זה, עד היום. לא עבר זמן רב מאז הניתוח, ואני יכול לומר בפה מלא: גיליתי שאפשר גם אחרת! (רק, חבל שחיכיתי עם זה כל כך הרבה זמן…)

מי אני?

שמי עידו, בן 39, נשוי ואב לשלוש בנות. מבלה לא מעט שעות מול המחשב (עובד באחת מחברות ההייטק המובילות בארץ כיום) וגם אוהב לרכב על אופניים. מרכיב משקפיים מגיל צעיר, ו… סובל מזה בכל רגע.

איך הכל התחיל?

אני זוכר את הרגע הזה, בו הבנתי שאין מנוס ואני מוכרח להתחיל להרכיב משקפיים כדי לראות טוב יותר. זה היה באחד משיעורי ההיסטוריה בתיכון, בעודי יושב בשורה האחרונה שבטור, ומוצא עצמי מתקשה לראות את מה שכתוב על הלוח. חשבתי שזו העייפות, אבל לאחר זמן קצר, ובעיקר כשמצאתי את עצמי מתקשה בכך שוב ושוב, הבנתי שמדובר, כנראה, בבעיית ליקוי ראייה כלשהי. לאחר ביקור אצל רופא העיניים, הותאם לי זוג משקפיים והובטח לי שזה הפתרון הטוב ביותר עבורי. כחובב ספורט, ובעיקר רכיבה על אופניים, התקשיתי לקבל את רוע הגזירה, ופעמים רבות העדפתי לוותר על המשקפיים לטובת עדשות מגע, שאותן, לצערי, יכולתי להרכיב אך ורק לתקופות קצרות.

לפני מספר שנים שמעתי מחבר על האפשרות של ניתוח לייזר להסרת משקפיים. ניתוח פשוט, שיכול להיות הפתרון הנכון ביותר עבורי, ובמיוחד כזה שמשיג את התוצאות הטובות ביותר (להפסיק להרכיב משקפיים!). למרות שהמידע הרב שקיבלתי לגבי ההליך וגם חוות הדעת החיוביות עליו שכנעו אותי שאכן זה ההליך הנכון ביותר עבורי, לא הצלחתי לעשות את הצעד ולתאם מועד לניתוח. לפני פחות משנה הבנתי שזה הזמן, וניגשתי לניתוח. זו, ללא ספק, היתה אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבלתי בחיי.

שיטת הניתוח שעברתי: Interlasik

לאחר בדיקה ראשונית שעברתי, הוצעה לי אפשרות של ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשם Interlasik (אינטראלאסיק). מדובר בהליך פשוט וקל מאד וכן כזה שההחלמה ממנו מהירה מאד. לא הייתי זקוק לכמה ימים כדי לחשוב על זה, ומיד הסכמתי להצעה וקבעתי מועד לניתוח. מצאה חן בעיני העובדה שמדובר בהחלמה מהירה מאד, שיכולה אף להיות בתוך יום אחד בלבד. רציתי לחזור מהר לענייני, לחזור לשגרה וגם לראות טוב יותר, וללא משקפיים.

הניתוח שלי נקבע לתאריך מיוחד מאד עבורי: יום לפני יום הולדתי. אני לא אשכח את היום הזה. הגעתי נרגש אמנם, אך בטוח לחלוטין בהחלטתי. הוסבר לי כיצד מתנהל ההליך ומה אני צפוי להרגיש מיד לאחר שיסתיים. טיפות ההרדמה המקומיות אפשרו לי לעבור את הניתוח המהיר ללא סבל מיותר, ניתוח שנמשך כעשר דקות בלבד.

לאחר הניתוח

אמנם חשתי בכאבים חזקים באזור העיניים, וגם תחושה של סינוור, אולם כל זה חלף לאחר כמה שעות וכבר ביום שלמחרת גיליתי שאני רואה הרבה הרבה יותר טוב ולא זקוק יותר למשקפיים. וזה היה ניצחון עבורי!

← לרשימת מרפאות הסרת משקפיים בלייזר בתל אביב