הסרת משקפיים בלייזר לאסיק – נעמה, רחובות

כולם יודעים עד כמה אני חרדתית, ובמיוחד בכל הנוגע לבריאות שלי. כבר תקופה ארוכה שכולם סביבי מספרים לי לא מעט על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, כזה שיאפשר לי לוותר על המשקפיים, שפעמים רבות אני מוצאת אותם לא נוחים ומציקים. ובכל זאת, אני בשלי. ניתוח? מה פתאום. אין סיכוי שאעבור הליך כזה.

אבל כל זה, עד לפני חצי שנה. אחרי שחברה קרובה שלי עברה ניתוח לייזר בעיניים, ושכנעה אותי שאין סיבה שאחשוש, החלטתי לנסות לבדוק את העניין. ביררתי לגבי ההליך, וקבעתי מועד לניתוח. החלטתי שהפעם אני מתגברת על הפחדים ועושה משהו בשבילי. משהו שיאפשר לי לחוש נוח, נעים והרבה יותר טוב, מכפי שהיה לי עד היום.

מי אני?

אני נעמה. בת 42. אמא לשלושה ובת זוג לספורטאי, שלא נח לרגע. כולנו עוסקים בספורט, לכולנו חשובה הבריאות, אך אני, לאור החרדות שלי, נוהגת להזניח את התחום הזה לא מעט ומעדיפה, פעמים רבות, "לסבול בשקט".

איך הכל התחיל?

עד גיל 25 ראיתי מצוין. מעולם לא נזקקתי למשקפיים, לרגע לא סבלתי מטשטוש, ליקויי ראייה ומחלות עיניים או מבעיות ראייה כלשהן. בגיל 24, לאחר שסיימתי לימודי עיצוב גרפיקה, והתקבלתי לעבודה במשרד פרסום מוביל, מצאתי את עצמי יושבת שעות ארוכות מול מסך המחשב ומאמצת את העיניים שלי לא מעט. עם השנים, וכנראה לאור ההתנהלות הזו, הראייה שלי הפכה מטושטשת יותר ויותר ופחות ופחות מפוקסת. אחרי שדחיתי את זה לא מעט, ניגשתי לרופא העיניים והתברר לי שעליי להרכיב משקפיים. וכך היה. ומאז, ועד לפני חצי שנה, אני מרכיבה משקפיים, ולא נהנית מזה במיוחד. אמנם המשקפיים שלי מעוצבות, מסוגננות ומרשימות מאד, אבל הן לא נוחות לי.

אחת מחברותיי הטובות החליטה לגשת לניתוח הסרת משקפיים לפני יותר משנה. אני זוכרת שהיא סיפרה לי על זה בפעם הראשונה בהתלהבות רבה. אני כמובן נבהלתי מאד מהעניין ואף שיתפתי אותה שמבחינתי זו לא אופציה. לאחר שהיא חזרה מהניתוח וחלקה איתי את כל הרשמים ממנו, הרגשתי שאולי יש משהו בדבריה. אולי זו גם אפשרות שיכולה להתאים לי. ואז, הכל השתנה!

שיטת הניתוח שעברתי: לאסיק

לאחר שהגעתי אל המרפאה, עברתי אבחון ראשוני כדי לבדוק אילו מהטיפולים יוכל להתאים לי. זו הייתה בדיקה ארוכה ויסודית מאד, ששכנעה אותי ויותר ויותר שזו אכן הדרך הטובה ביותר עבורי. העובדה שמותאם לי ההליך הטוב ביותר, הורידה אצלי את מפלס החרדה והאמנתי בלב שלם שזה הצעד הנבון. הטיפול שהותאם לי – ניתוח לאסיק, הוא טיפול פופולארי מאד, שנחשב גם לקל באופן יחסי, ובעיקר בהשוואה לטיפולי הסרת המשקפיים האחרים. הניתוח נמשך 15 דקות בלבד, ומיד לאחריו חשתי בשינוי משמעותי בראייה שלי.

לאחר הניתוח

למרות תחושת היובש בעיניים, וגם הסנוור הקל שהרגשתי כשיצאתי מהמרפאה, התופעות האלו חלפו תוך כמה שעות והרגשתי מצוין. התיישבתי מול המחשב, ללא המשקפיים, וראיתי! ראיתי כמו שלא ראיתי כבר המון זמן. אחר כך יצאתי החוצה, והכל היה ברור. הפרטים בחוץ היו חדים והצבעים בוהקים. הרגשתי שניצחתי. התגברתי על החרדות שלי, עברתי את הניתוח וזכיתי לראות שוב. כמו לפני 20 שנה.

← לרשימת מרפאות הסרת משקפיים בלייזר ברחובות