הסרת משקפיים בלייזר אינטראלאסיק – נטלי, כפר סבא

לראות או לא לראות? זאת השאלה?! כל כך חששתי לפני שעברתי ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, פחדתי שמא משהו ישתבש, שאולי הניתוח לא יצליח… חששות לגיטימיות של כל מועמד לניתוח. אשמח לשתף אתכם בכל התהליך שעברתי.

מי אני?

שמי נטלי, חיילת משוחררת, עובדת במוקד פניות טלפוני, בת 22 מכפ"ס. מגיל מאוד צעיר היה לי חלום מאוד ברור: לקום בבוקר ולראות טוב כמו כל אדם רגיל.

איך הכל התחיל?

כבר מגיל קטן חלה הידרדרות בראייה שלי והתחלתי להרכיב משקפיים. אף פעם לא התחברתי ולא אהבתי להרכיב משקפי ראייה, זה היה סוג של נטל עבורי, אבל לא הייתה לי ברירה אחרת.

כשהגעתי לגיל 18 החלטתי לנסות להרכיב עדשות מגע. בהתחלה הייתי מאוד מרוצה, עד שהן החלו להציק לי בעיניים כאשר הייתי מרכיבה אותן לזמן ממושך. כמו כן, מדובר על הוצאה כספית קבועה של חומרי ניקוי לעדשות וקניית עדשות חדשות אחת לחודש.

תמיד חלמתי לעבור ניתוח לייזר בעיניים, אבל תמיד פחדתי וחששתי, כי בכל זאת מדובר באיבר רגיש וחיוני למדי. החלטתי להתייעץ עם בת דודה שלי, שעברה ניתוח הסרת משקפיים והסבירה לי שזה הליך פשוט שאורך כעשר דקות, ששיפר לה באופן אישי את איכות החיים.

אזרתי אומץ והחלטתי לא לשלול על הסף וקבעתי בדיקת התאמה בכדי לוודא שאני אכן מתאימה לניתוח.

שיטת הניתוח שעברתי: INTRLASIK

בבדיקת ההתאמה לניתוח הסרת משקפיים נמצא כי אני מתאימה לשני סוגי ניתוחים:

ההבדל בין שני הסוגים הוא שהראשון לא מתאים לכל אדם ושמשך זמן ההחלמה שלו מהירה יותר, ואילו הסוג השני מתאים לרוב האנשים, אבל משך זמן ההחלמה ארוך יותר.

הרופא המליץ לי על הניתוח הראשון INTRLASIK, מכיוון שזה ניתוח יחסית קל, שההחלמה ממנו היא תוך יום.

הייתי צריכה מעט לחשוב על זה ולבסוף החלטתי שאני רוצה לעבור את הניתוח ובחרתי להקשיב להמלצתו של הרופא.

כשקבעתי תאריך לניתוח הסבירו לי מה אני צריכה להביא ליום הניתוח ואילו תופעות לוואי יכולות להיות לי. מאוד חששתי כי הסבירו לי שבין 4-8 שעות לאחר הניתוח אני יכולה להרגיש גירודים, צריבות,סינוור מהאור וייתכן שבימים הראשונים הראייה שלי תהיה מטושטשת.

הגעתי ליום הניתוח עם ההורים שלי, בתאריך 17/10/13, תאריך שאני בחיים לא אשכח. מאוד פחדתי וקיבלתי כדור הרגעה לפני שנכנסתי לחדר ניתוח. הניתוח היה בהרדמה מקומית, הכניסו אותי לחדר ושמו לי המון טיפות עם חומר הרדמה.

כשנכנסתי ראיתי שתי מכונות, לא כ"כ הבנתי את תפקידם ופשוט נשכבתי על מיטת הטיפולים. כעשר דקות לאחר מכן כבר יצאתי וכל הפחד נעלם בשנייה. באותו הרגע הבנתי שהכל מאחוריי ושזה באמת לא היה נורא כפי שחשבתי. זהו, הייתי כבר אחרי הניתוח וכרגע נשאר לי להמתין בסבלנות לתופעות הלוואי.

כשיצאתי אמרו לי לבוא יום למחרת לביקורת על מנת לוודא שהכל בסדר וששום דבר לא מסתבך. נתנו לי מרשם לטיפות עיניים שאני צריכה לשים במשך חודש שלם, בהתאם לצורך ולפי הכמות שרשומה.

לאחר הניתוח

בדרך הביתה לאחר הניתוח הרגשתי עייפות בעיניים, כנראה שההרדמה עדיין לא עברה ולכן הייתי מאוד עייפה. הגעתי הביתה והלכתי לישון, קמתי אחרי 4 שעות שינה. חשבתי שארגיש משהו מאחת מתופעות הלוואי, אך לא הרגשתי כלום חוץ מהעובדה שהיו לי פקקים בעיניים, שזה גרם לקצת קושי בראייה.

יום למחרת הגעתי לביקורת, הורדתי את הפקקים, עשו לי בדיקת ראייה וראיתי 6/6. מאותו רגע הייתי שמחה ומאושרת שסוף סוף הגשמתי את חלום הילדות שלי ושכל יום אני יכולה לקום ולראות טוב. אין ספק שזה שיפר לי את איכות החיים.

אני ממליצה לכל אלה שמתלבטים ולא בטוחים, אל תהססו כי על איכות לא מתפשרים 🙂