הסרת משקפיים כירורגית – יוני, קריית שמונה

מי אני?

קוראים לי יוני, אני בן 47 מקריית שמונה. כבר שנים שאני מסתובב עם משקפיים, המסייעים לי עם לקות הראייה שלי. אני מרכיב משקפיים מגיל כל כך צעיר עד שכמעט והתרגלתי אליהם, אלמלא הפצרותיה של אשתי היקרה להיפטר מהם, אני חושב שהייתי נשאר איתם בלי כל בעיה מצידי.

איך הכל התחיל?

לפני קצת יותר משנה אשתי המקסימה הושיבה אותי על כוס קפה, פתחה את המחשב הנייד ופרסה בפני בהתלהבות שלל אופציות לניתוחים להסרת משקפיים בלייזר. "רק תבחר" היא אמרה לי בחיוך שובב. כמובן שכשהחלנו לקרוא לעומק על השיטות הרבות הקיימות כיום ועל ההבדלים בניהן, ראינו שכל שיטה מתאימה לסיווג ספציפי של אנשים (בהתאם ללקות הראיה ממנה הם סובלים) וכי ההבדלים בניהם נעוצים בעיקר בצרכים השונים של כל לקות ראיה.

האמת? זה היה נראה די מבטיח, גם הביקורות הרבות החיוביות של האנשים שציינו שזה ממש שינה להם את החיים לטובה, וכן, גם ההצהרות החד משמעיות של אלה שאמרו שזה היה פשוט, מהיר, בלי כאבים ובלי עיקובים מיותרים בהחלט הוסיפו ליתרונות שהלכו ונצברו…

כפי שהמליצו בכל אותם האתרים בהם ביקרנו, הבנו שהשלב הראשון הוא פגישה עם רופא מומחה שיעשה לנו בדיקת התאמה ויסווג אותנו, על מנת שיוכל להמליץ לנו על שיטת הטיפול המומלצת. ואכן, קבענו פגישה אצל רופא ממוחה במרפאה האזורית שמספקת שירותי הסרת משקפיים בקריית שמונה בכדי שנוכל להתחיל את התהליך, מתוך ידיעה שאי אפשר להפתיע אותנו יותר מידי, אלא רק להצביע עבורנו על השיטה המומלצת.

להפתעתנו הרבה, הרופא סיווג אותי כ"בעל קרנית דקה מידי" + "בעל עיוות קל בקרנית" מה שאומר שאני לא מועמד מתאים לאף אחד מהניתוחים להסרת משקפיים בלייזר אליהם התוודעתי טרם פגישתי עם הרופא. מבולבל ומאוכזב, חשבתי שזהו זה, הסיפור שלי עם המשקפיים הוא אכן "חתונה קתולית" ואשתי סופסוף תפסיק לדחוק בי להיפטר מהם. הרופא שהבחין במבטינו המאוכזבים מיהר להוסיף שאומנם איני מועמד מתאים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, אך ישנה דרך נוספת קצרה, בעלת זמן החלמה מהיר וללא תופעות הלוואי המזוהות עם ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, שנקראת הסרת משקפיים כירורגית.

שיטת הניתוח שעברתי: הסרת משקפיים כירורגית

הסרת משקפיים כירורגית מתאימה לכל אותם אנשים כמוני, שלא נמצאו מתאימים לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר. מסתבר שרק כ-70% מהאוכלוסייה נמצאים מתאימים לניתוחי לייזר, בעוד ה-30% הנותרים, נמצאים במצב זהה לשלי, ויכולים לבחור בתהליך של הסרת משקפיים כירורגית.

התהליך המוביל כיום בעולם פתרונות הסרת משקפיים כירורגית נקרא ניתוח השתלת עדשה תוך עינית, הוא נחשב לבעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד, הפיך לחלוטין, קצר מאוד וזמן ההחלמה שלו מהיר במיוחד. הוא מתבצע בנפרד עבור כל עין, כאשר מתבצעת המתנה של כשבוע בין עין לעין.

לאחר התהליך

אז נכון שבמקור לא אני הייתי יוזם הרעיון להיפטר מהמשקפיים, אבל ככל שהעמקתי בנושא, קראתי חוות דעת של מטופלים ונחשפתי לביקורות החיוביות על שלל התהליכים והפתרונות המצויים כיום, בחרתי בלב שלם לבצע את התהליך להסרת משקפיים ואני חייב לציין שאני מאוד מאוד מרוצה מהבחירה שלי.

כמובטח, התהליך היה מהיר, ללא כאבים וללא תופעות לוואי. תוך שבוע מיום ביצוע הסרת המשקפיים בעין ימין, חזרתי למרפאה לביצוע הסרת המשקפיים בעין שמאל. אני מאוד מרוצה מהתהליך וממליץ בחום לכל מי שנמצא ב-30% שאינם מתאימים לביצוע ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, לא להתייאש ולבחון לעומק את האפשרות האלטרנטיבית של הסרת משקפיים כירורגית, היא מעולה!