הסרת משקפיים בלייזר PRK – חגית, חולון

אני מאמינה שאני לא באמת יכולה להוות דוגמה מייצגת לאדם הממוצע שעובר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. האמת היא שרוב הסיכויים שגם לא הייתי עוברת את הניתוח בשלב הזה בחיים אילו לא עברתי מסע שכנועים אינטנסיבי כל כך מצד הבנות שלי. סך הכול אני מרכיבה משקפיים כבר יותר מארבעים שנה כך שלא אגזים אם אכתוב שהמשקפיים שלי הם חלק ממני ואפילו חלק בלתי נפרד. עם זאת, ממרחק הזמן, כשאני כותבת לכם היום חודשיים אחרי הניתוח, אני באמת מתחרטת שלא עברתי את הניתוח בשלב מוקדם יותר בחיי.

מי אני?

קוראים לי חגית, אני בת 52 ועד לפני חודש וקצת הייתי יכולה להמשיך ולכתוב שמאז ומעולם הייתי משקפופרית. אני יודעת שהיום זו מילה קצת עתיקה, אבל בכל זאת היא התאימה לי כמו כפפה ליד. עד לפני כמה חודשים עבדתי כספרנית ומאז שפרשתי לגמלאות והתגרשתי מבעלי, הלכתי ונעלמתי לספרים בחסות ביתי הקט שבחולון.

איך הכל התחיל?

הכול התחיל בבנות האהובות שלי שבלעדיהן בחיים לא הייתי אוזרת את האומץ וניגשת לניתוח. אתם מבינים, אחרי הגירושין הלא פשוטים שעברתי, הייתי בטוחה שבזה הסתיימו החיים הרומנטיים שלי. הלכתי והסתגרתי, לא השקעתי בטיפוח וכנראה ששעות הקריאה הארוכות לא היטיבו עם הראייה שלי שהלכה והידרדרה. ביום בהיר אחד הבנות החליטו שהן עושות מעשה וקבעו לי תור לקליניקה שמתמחה בהסרת משקפיים בלייזר.

כמובן שסירבתי להגיע לפגישה עם הרופא בכל תוקף, אבל אני כבר מכירה את הבנות שלי וידעתי שהן לא יוותרו לי אף פעם, אז בסופו של דבר הגעתי לקליניקה בחוסר חשק ושוחחתי עם המנתח. האמת היא שהופתעתי לטובה. משום מה הייתה לי תמונה מסוימת בראש לגבי הניתוחים להסרת משקפיים שלא עמדה בשום צורה בקנה אחד עם המציאות בשטח.

זה לקח לרופא פחות מחצי שעה בשביל לשכנע אותי שמדובר על הליך פשוט, מהיר, נטול כאבים ושאפילו נערים ונערות עושים אותו מדי יום ביומו. בסופו של דבר החלטתי ללכת על זה אבל לא סיפרתי על כך לאף אחד ואפילו לא לבנותיי.

שיטת הניתוח שעברתי: PRK

החלטתי לעבור את הניתוח בטכניקה שנקראת PRK. ההחלטה התקבלה כי התברר לי שמדובר בטכניקה הכרוכה בנטילה של מינימום סיכונים. מלבד זאת, מדובר בטכניקה ניתוחית שמתאימה עבור אנשים בעלי מספר גבוה במיוחד במשקפיים. החיסרון המרכזי של הטכניקה הוא משך ההחלמה הארוך, אבל מאחר ורוב הזמן אני גם ככה נמצאת בבית, לא הייתה לי שום בעיה עם זה.

אחרי הניתוח

שלושת הימים הראשונים לאחר הניתוח לא היו קלים כי סבלתי מראייה מטושטשת ובקושי יכולתי לקרוא. החדשות הטובות הן שאחרי שלושה ימים נהניתי מחדות ראייה שלא ידעתי שקיימת. מעבר לזה, התגובות של הבנות שלי ושל החברים הקרובים שלי גרמו לי לפרץ של ויטאליות שכבר שכחתי שקיימת בי. תאמינו או לא, שבוע אחרי הניתוח כבר נרשמתי לאתר הכרויות באינטרנט ולמעשה עכשיו אני צריכה לסיים לכתוב לכם עכשיו כיוון שאני ממהרת לדייט עם בחור מקסים שפגשתי באתר. מתברר שלפעמים כל מה שצריך בשביל לחזור לחיים זה פשוט לצאת מהמסגרת.

← לרשימת מרפאות הסרת משקפיים בלייזר בחולון