הסרת משקפיים בלייזר SMILE – גאיה, באר שבע

מי אני?

קוראים לי גאיה, אני סטודנטית שנה שנייה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת באר שבע. בשל כך, העתקתי את מקום מגוריי לבאר שבע, או יותר נכון את כל חיי. לא ארחיב פה על שלל תלונות-הסטודנט השגרתיות.. רק אציין שבגלל עובדת היותי כזו, סטודנטית, הייתי בטוחה שלא משנה כמה המשקפיים מפריעות לי, כמה הם מקשות עליי את חיי היומיום שלי, כל עוד אני עדיין סטודנטית זה לא בא בחשבון שאחשוב בכלל לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר או מכל סוג שהוא. למה? בגלל תקופת ההחלמה כמובן. לא רציתי, או אם לומר את האמת – לא יכולתי להרשות לעצמי את הסיכון של הפסד ימי לימודים, בטח ובטח כשמדובר בתקופת המבחנים הלחוצה שלי.

איך הכל התחיל?

באחת השבתות, בהן יכולתי לקפוץ להוריי לכמה שעות של "מנוחה" מהלימודים, אמא שלי, ששמעה בפעם המי יודע כמה, את תלונותיי באשר למצב הראייה שלי, אמרה לי שוב שאני חייבת לבחון אפשרות לביצוע ניתוח. השבתי לה כמובן שאיני יכולה לחשוב על זה בכלל, עד אחרי הלימודים, והיא כמו כל הורה טוב, לחצה עליי לא להתפשר בבריאות שלי, שהיא חשובה יותר מכל מבחן או תואר, ושמוטלת עלי החובה לבדוק את העניין לעומק ולתת לרופא להחליט אם המצב סובל דיחוי או לא.

כמובן שכמו כל ילד עיקש, לא התפשרתי ולא קבעתי לי פגישה אצל רופא מומחה.
בחלוף חודש נוסף, כששוב הזדמן לי להגיע לבית הוריי, אמא שלי הודיעה לי שהיא קבעה לי תור לרופא ושאנו צריכות להגיע לשם תוך כרבע שעה. איך היא עשתה זאת? מסתבר שאין דבר העומד בפני הרצון של אמא הדואגת לשלום ילדיה..
היא ידעה שאני צפויה להגיע ליום ההולדת של האחיינית, וביקשה ממני להגיע כשעה קודם בשביל לסדר את המקום. מה לעשות, היא ידעה שאני לא אוכל להשיב לא לבקשה שכזו וכך היה.

תוך שתי דקות יצאנו מהבית בדרכנו אל אותה פגישה עם רופא מומחה המייעץ בנוגע לניתוח הסרת משקפיים בלייזר בבאר שבע.

שיטת הניתוח שעברתי: SMILE

באופן מפתיע, התקבלנו בדיוק בשעה הנקובה במועד התור שלנו מה שכבר העלה חיוך על פני אמא שלי שלא היססה להגיד שוב "אמרתי לך שזה יהיה תיק-תק". הרופא קיבל אותנו בחיוך, ביצע לי בדיקת ראיה קצרה ופסק שאני מועמדת מתאימה לניתוח לייזר להסרת משקפיים. בעודו מתחיל לפרוס בפני את מי מבין השיטות הקיימות כיום, שמתאימות למצב הרפואי שלי, עצרתי אותו בנימוס והסברתי לו שאני סטודנטית בתקופת מבחנים שחוששת לבצע כעת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, ושאני רק רוצה לדעת האם ניתן יהיה לדחות את מועד הניתוח בחודשיים-שלושה. רק רציתי לקבל את הגושפנקא, שתחתום את העניין ותרגיע קצת את אמא שלי, והאמת? שהתשובה שקיבלתי הייתה הרבה מעבר למה שציפיתי – הרופא החביב ציין בפני שאני כמובן יכולה לחכות חודשיים-שלושה ואף חצי שנה. אך באותה נשימה אמר שאני גם יכולה לקבוע תור לעוד שבוע בדיוק, לניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת SMILE, אשר אורך כ-5-10 דקות לכל היותר וזמן ההחלמה שלו הוא מיידי – כבר בתום הניתוח ניתן להרגיש בתוצאות מיידיות!

למי מאיתנו היה חיוך גדול יותר כעת, לי או לאימי? בכנות, שאני לא יודעת 🙂

אמי הסתכלה עליי, תוך שהיא בוחנת את אישורי להחלטה ואומרת לרופא "קבענו".

לאחר הניתוח

הניתוח ארך 6 דקות בלבד וטיפל בשתי העיניים, לא כלל כאבים משום סוג שהוא, ובאמת שבתום 2 דקות מחלוף הניתוח, כבר הורגש שיפור משמעותי. הבטחות הרופא (החלמה מלאה עד 24 שעות) אכן התממשו, ובתום 21 שעות ניתן היה לקבוע שהחלמתי לגמרי מהניתוח!

אם גם את/ה סטודנט/ית שחושש/ת לבצע ניתוח להסרת משקפיים בלייזר מחשש זמן החלמה ארוך, או מפגיעה בשגרת הלימודים, אני כאן כדי לנפץ את חששותיך ולהגיד בפה מלא – אל תהססו. מדובר בתהליך קצרצר, עם החלמה סופר מהירה ואם ההקלה המטורפת שמלווה לעובדה שסופסוף נפטרתם מהמשקפיים לא מספיקה, חכו עד שתוצפו באינספור מחמאות 😉

← לרשימת מרפאות הסרת משקפיים בלייזר בבאר שבע