הסרת משקפיים בלייזר לאסק – אמנון, נהריה

כמעט כל בני גילי מרכיבים משקפיים. חלקם התחילו להרכיב אותם ממש לאחרונה, ואחרים מרכיבים אותם שנים. אני, בניגוד לרבים מהם, מתקשה כבר לא מעט שנים לקבל את רוע הגזרה. למרות שאני מרכיב משקפיים כמעט מאז שאני זוכר את עצמי, מעולם לא התרגלתי אליהם ופעמים רבות הם אף הקשו עלי לא מעט ביום יום, ובעיקר לאור עיסוקיי הרבים. כל זה השתנה לפני חצי שנה בדיוק.

מי אני?

נעים מאד, קוראים לי אמנון ואני בן 59, אוטוטו חוגג יום הולדת 60. אני חובב ריצות למרחקים ארוכים והשתתפתי לא מעט במרתונים שנערכו בארץ ובחו"ל. במקצועי אני אדריכל, כך שעובד לא מעט שעות הן מול המחשב והן מול הנייר, תוך כדי שרטוט שרטוטים מדויקים ומורכבים. אני מרכיב משקפיים מגיל 5 או 6 בערך, רגע לפני שהתחלתי ללמוד בכיתה א'. אני זוכר את היום הראשון שלי עם המשקפיים כטראומה, ומאז מוצא את עצמי סובל מאי נוחות רבה מאד, שמעולם לא הצלחתי להתגבר עליה.

איך הכל התחיל?

מכיוון שאני עוסק לא מעט בספורט ומאוד מודע לגוף שלי, אני מבקר באופן תדיר אצל רופא המשפחה לבדיקות שגרתיות אחת לשנה. עברתי לא מזמן בדיקת עיניים ואחד המטופלים, בחדר ההמתנה, שוחח עם בת זוגו על ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. העניין סקרן אותי והחלטתי לבדוק אותו לעומק. גיליתי שישנם טיפולים חדשניים להסרת משקפיים, שנחשבים לפשוטים מאד ואינם מצריכים אשפוז ממושך. הבנתי שניתן להסיר את המשקפיים וליהנות מראייה מצוינת, וגם בגילאים מופלגים, רגע לפני גיל 60. ערכתי מחקר על הנושא, פניתי למטופלים שעברו זאת בעבר וכל אלה שכנעו אותי שזה אכן הצעד הנכון ביותר עבורי.

שיטת הניתוח שעברתי: לאסק

טכניקת הטיפול שהותאמה לי נקראת הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסק. מכיוון שלפני יותר מעשרים שנה עברתי ניתוח רשתית בעקבות בעיה שנמצאה ברשתית עין ימין שלי, הוחלט שזהו ההליך המתאים לי ביותר. מדובר בהליך פשוט למדי, עובדה שהפתיעה ושמחה אותי מאוד. ההליך, שאורך כ–15 דקות בלבד (!) נחשב כמדויק מאד. בכל הקשור להכנות לקראת הניתוח, ההכנות היו פשוטות למדי וכללו בדיקה פיזית ובדיקת עיניים, כדי לבחון את מצבן ולבדוק את מידת התאמתו של הטיפול. הניתוח בוצע בהרדמה מקומית בלבד ובסיומו, ולאחר מנוחה קלה, שוחררתי לביתי. הניתוח הראשון בוצע בעין ימין, ולאחר תקופת מה, בוצע בעין שמאל.

לאחר הניתוח

ההחלמה מהניתוח הייתה מהירה מאד, ובתוך כמה ימים חזרתי לתפקד כרגיל. לאחר כחודשיים מאז הניתוח הראשון הבחנתי בשינוי. שמתי לב שאני רואה ברור יותר ואינני זקוק למשקפיים.