הסרת משקפיים בלייזר ASA – אדם, בית ברל

מי אני?

קוראים לי אדם, בן 34 מבית ברל, מנהל מחלקת R&D בחברת הייטק. במשך שנים הרכבתי משקפיים עם צילינדר, ידעתי תמיד שקיימת האפשרות של עדשות מגע ואפילו ניסיתי להרכיב כאלה במשך חודש. הניסיון לא צלח זמן רב, מאחר שמצאתי את עצמי מתנהל סביב עניין הרכבת העדשות (בוקר, ערב, לפני ואחרי אימון כושר, לפני ואחרי שחיה ועוד) מה שהפך את ההתנסות לפחות יעילה ויותר מתסכלת. בתום חודש ימים, החלטתי שאני מוותר על הנראות וחוזר למשקפיים.

זה לא שלא הכרתי את הפתרון של ניתוח לייזר להסרת משקפיים, את האמת? מעט חששתי ממנו ובעיקר לא היה לי את הזמן המתאים לחקור את העניין לעומק, ואני מסוג האנשים שלא מבצעים רכישה משום סוג שהוא, בטרם אנו בוחנים היטב את כל האפשרויות הקיימות. כך מצאתי את עצמי מרכיב במשך קרוב ל-20 שנים משקפיים.

איך הכל התחיל?

לפני כחצי שנה, זוגתי סיפרה לי שחברתה הטובה עברה ניתוח הסרת משקפיים בלייזר והיא מאוד מרוצה ממנו. כמובן שישר התקלתי אותה שזה אינדיבידואלי, ושעל כל אדם מרוצה סביר שקיים לו איש שם גם אדם פחות מרוצה.. זוגתי, שמכירה אותי שנים ו"יודעת איך לאכול אותי" לא נרתעה מתגובתי, צחקה מעט, הוסיפה וסיפרה שנכון שחברתה, בשונה ממני, לא חוקרת כל דבר לעומק, אבל היא לחלוטין קיבלה את כל המידע הנדרש במסגרת פגישה עם רופא עיניים מומחה שפרש בפניה את האפשרויות, פירט עבורה את שלל סוגי הפתרונות הקיימים כיום בשוק, המליץ לה על הניתוח שלדעתו המקצועית יספק עבורה את התוצאה הטובה ביותר והסביר לה בדיוק למה לצפות. לסיום, זוגתי סיכמה בעדינות רבה (שוב, היא מכירה אותי היטב ויודעת שלא ללחוץ..) שאולי שווה גם לי לבדוק את העניין באמצעות פגישה עם רופא עיניים מקצועי, אם זה אכן משהו שאני מעוניין בו.

בשלב הזה, החלטתי לקבוע תור לפגישה עם רופא ממוחה, מה יש לי להפסיד חשבתי לעצמי, נכנסתי עוד באותו היום לאתר ושריינתי לי תור למרפאת הסרת משקפיים בלייזר בעיר נתניה.

שיטת הניתוח שעברתי: ASA

הפגישה עם רופא העיניים התבררה בהצלחה של ממש. החל מהדקה הראשונה, הרופא ידע לשאול את השאלות הנכונות, לפרוש בפני את האפשרויות, תוך שהוא מפרט בפני את כל מה שאני מבקש לדעת, עם סבלנות רבה ובצורה ברורה ומופשטת, והכי חשוב – הוא ידע למקד אותי ולהציע לי את הפתרון הנכון עבורי. מאותה הפגישה, שארכה 26 דקות בדיוק, יצאתי עם תאריך לביצוע הניתוח.

בעוד שהשיטה הנפוצה, הבטוחה ובעלת חוות הדעת החיוביות הגדולה ביותר להסרת משקפיים כיום היא שיטת הלאסיק, לצערי נמצאתי לא מתאים לניתוח. לפני שהספקתי להתאכזב, הרופא סיפר לי שקיימת שיטה מקבילה יחסית בשם שיטת ASA שמתאימה אף היא לאנשים בעלי קרנית דקה כמוני. לאחר שקיבלתי את כל המידע על ההבדלים בין השיטה, היתרונות והסיבה ששיטה זו בניגוד לאחרת, אכן מתאימה לאנשים בעלי נתונים זהים לשלי, הבנתי שהניתוח יעשה ברובו באמצעות מכשיר הלייזר בלי כמעט מגע ידי אדם, שהוא אורך פחות מעשר דקות ושמשך ההחלמה ממנו אורך מספר ימים בלבד.

לאחר הניתוח

הניתוח אכן עבר במהירות רבה, תוך 8 דקות בדיוק מצאתי את עצמי בחוץ. משך ההחלמה שלי ארך שבוע ויומיים, לאחריהם יכולתי לשוב לעבודה בתפקוד מלא. אני ממליץ בחום, לכל מי שמעוניין להסיר את המשקפיים לצמיתות, לא להתמהמה כמוני, לקבוע תור לפגישת ייעוץ, לקבל את כל המידע הרלוונטי, ולקבוע תור להסרת משקפיים. אין שום סיבה לחכות עם זה. תתפלאו כמה מהר זה יסתיים, ויותר מכך – איך לא עשיתם זאת קודם…