הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אפי לאסיק

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אפי לאסיק משלבת למעשה שתי שיטות טיפול להסרת משקפיים: שיטת לאסיק ולאסק. השיטה נמצאה בטוחה יותר לאנשים העוסקים בספורט אתגרי ומתאימה גם לאנשים בעלי קרנית דקיקה במיוחד.

  • למי זה מתאים: לאנשים בעלי מספרים נמוכים או גבוהים במיוחד (-7 ,+6) שניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסיק לא מתאים להם מכיוון שהם בעלי קרניות דקות. מתאים לחיילים, ספורטאים, שוטרים או לבעלי מקצוע בו הם עלולים לקבל מכה באזור העין.
  • ליקויי הראייה הניתנים לטיפול: צילינדר (אסטיגמטיזם).
  • משך ההליך: כעשר דקות לכל עין.
  • כמות טיפולים נדרשת: אחד.
  • משך זמן ההחלמה: מיידי.
  • לכמה זמן נשמרות תוצאות הניתוח: זמן ארוך.

תיאור מהלך הניתוח

השלב הראשון של הניתוח הוא הרמת שכבה דקה מהאפיתל הקרנית, בעזרת מכשיר ידני הנקרא מפריד אפיתלי. השכבה האפיתלית תוסט הצידה וכך יוכל המנתח להגיע לאזור בסיס רקמות הקרנית. לכשתיקן המנתח את הקרנית, יחזיר את שכבת האפיתל למקומה ויכסה את העין בעדשות מגע רפואיות שיוסרו תוך מספר ימים בלבד. ההבדל העיקרי בין שיטה זו לבין הלאסיק הוא השימוש במפריד האפיתלי במקום תמיסת האלכוהול העלולה לגרום לגירויים.

הכנות לקראת הניתוח

חיטוי מלא של אזור העין ואלחוש מקומי בעזרת טיפות.

החלמה לאחר הניתוח

לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אפי לאסיק מומלץ ללכת הביתה ולישון. העיניים עלולות לשרוף ו/או לגרד כחצי שעה לאחר הניתוח. השינה והטיפות המיוחדות שירשום לכם הרופא יעזרו לתחושת אי הנוחות הזו. למחרת תתבקשו להגיע לבדיקה ובזמן הזה כבר תרגישו טוב יותר.

לאחר כשבוע יוריד הרופא את עדשות המגע הרפואיות אך ייבקש מכם להמשיך להשתמש בטיפות. את השיפור בראייה תרגישו כבר לאחר החלמת הקרנית – תוך כשלושה ימים. שיפור משמעותי ויציב לוקח מספר חודשים עד חצי שנה.

סיכונים ותופעות לוואי

אחוזי ההצלחה של ניתוחי לייזר להסרת משקפיים הם גבוהים ביותר. עם זאת, ייתכנו תופעות לוואי שונות במיוחד יובש בעיניים, אשר ניתן לפתור בקלות בעזרת טיפות. תופעות לוואי וסיבוכים אחרים עלולים לכלול גם תחושה של סנוור, ראיית לילה לקויה, ראייה כפולה או ראייה של הילה וערפול.

בנוסף יכולות גם להיות דלקות אך אם תשמעו להוראות הרופא, אין סיבה שיתפתח זיהום בעין.

טווח מחירים

מחירי הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אפי לאסיק משתנים ממוסד רפואי זה או אחר אך עומדים על כ- 6,000-12,000 ₪ לשתי העיניים.