הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אינטראלאסיק

ניתוח אינטראלאסיק (Intralasik) להסרת משקפיים בלייזר נחשב למתקדם, הבטוח והמדויק ביותר מבין כל שאר הניתוחים להסרת משקפיים. בניתוח זה, אין שימוש בסכין כירורגית ואין מגע יד אדם. במקום זאת, משתמש המנתח בשני סוגים שונים של מכשירי לייזר, המגדילים את אחוזי ההצלחה ומקטינים את תופעות הלוואי.

ניתוח אינטראלאסיק

  • למי זה מתאים: ניתוח לייזר בעיניים אינטראלאסיק מתאים לאנשים הסובלים מרוחק וקוצר ראייה וצילינדר ולאלו שאין באפשרותם לעבור ניתוח בשיטות אחרות, כמו אנשים בעלי קרנית דקה ועבה, בעלי אישונים רחבים במיוחד, קוצר ראייה גבוה ואנשים בעלי מפתח עין קטן ועיניים שקועות.
  • ליקויי הראייה הניתנים לטיפול: רוחק ראייה.
  • משך ההליך: עד 15 דקות.
  • כמות טיפולים נדרשת: ניתוח אחד בלבד.

משך זמן ההחלמה

מהיר – התוצאות הן מידיות וכבר לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אינטראלאסיק ישנו שיפור גדול בראייה, המתחדדת בימים שלאחר מכן.

לכמה זמן נשמרות תוצאות הניתוח

כמו בשיטות האחרות, התוצאות אמורות להיות תמידיות. במקרים של מחלות גנטיות או כאשר העין נחלשת עם הזקנה, ייתכנו שינויים במספר וייתכן ותאלצו לעבור ניתוח מתקן.

שלבי ניתוח אינטראלאסיק

מרכיבים על העין את מכשיר הלייזר IntraLase יחד עם מכשיר שאיבה, על מנת לייצר שכבת קרום בקרנית ומסיתים אותה הצידה למהלך הטיפול. כאשר נחשפה הקרנית, ניתן לתקן את הראייה בעזרת הלייזר. המכשיר ישגר אל הקרנית פולסים מסוג UV בעלי עוצמה גבוהה ביותר. בסיום התהליך הנמשך רק כדקה, יחזיר המנתח את שכבת הקרום למקומה על מנת שתתאחה עם בסיס הקרנית במהירות – ללא דבק וללא תפרים. אל דאגה! שכבה זו תתאחה מעצמה בתוך מספר ימים.

הכנות לקראת הניתוח

לפני ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אינטראלאסיק תתבקשו לעבור סדרת בדיקות על מנת לוודא שהניתוח מתאים לעיניים שלכם. בנוסף יבוצעו בדיקות אחרות ומדידות של העין על מנת להזין למחשב נתונים לקראת הניתוח. לפני הניתוח עצמו יחוטא עזור העין וטיפות מאלחשות יוודאו שלא תרגישו דבר.

החלמה לאחר הניתוח

גם במהלך ניתוח לייזר בשיטת אינטראלאסיק וגם אחריו לא תרגישו כאב ניכר. התוצאות הן מידיות והראייה תשתפר בתוך מספר ימים.

סיכונים ותופעות לוואי

סיכונים בניתוח הסרת משקפיים מסוג זה הם נדירים ביותר. אם תקפידו על הוראות הרופא לאחר הניתוח, של לקיחת התרופות, אם צריך, טפטוף טיפות המונעות זיהומים וכדומה, תצמצמו באופן ברור את הסיכויים לבעיות ותופעות לוואי.

טווח מחירים

המחירים משתנים לפי מצב העיניים ולפי המוסד הרפואי שבחרתם בעוד שגם ההשתתפות של קופות החולים משחקת תפקיד חשוב. ניתוחי לייזר בעיניים בארץ עומדים על כ-7,000 ₪ עד 15,000 ₪.