הסרת משקפיים בשיטת אורתו קיי

אורטו קיי (ortho k) הינה שיטה מיוחדת אשר פותחה כבר בשנות השישים, המשפרת את הראייה ועוצרת את התדרדרותה. מאז שוכללה השיטה והיא עושה שימוש במחשוב מתקדם במיוחד ובחומרים המאפשרים לעין לנשום תוך כדי הטיפול. הסרת משקפיים בשיטת אורתו קיי היא אינה ניתוח או התערבות כירורגית ומתאימה אף לילדים.

  • למי זה מתאים: הטיפול מתאים גם לאנשים הסובלים מקוצר ראייה של עד 4-, למרות שנרשמו גם מקרים של אנשים בעלי מספרים גבוהים אף מ-6 שהשיגו תוצאות יפות בעזרת השיטה. אורתו-קיי מתאים גם לאנשים הסובלים מצילינדר של עד 1.50. הסרת משקפיים בשיטת אורתו קיי מתאימה כאמור גם לילדים המרכיבים משקפיים ובכך לעצור את התדרדרות הראייה ואף לשפרה.
  • ליקויי הראייה הניתנים לטיפול: קוצר ראייה.
  • משך ההליך: מדובר במספר הדרכות ושימוש לילי בעדשות.
  • כמות טיפולים נדרשת: תמידי.

לכמה זמן נשמרות התוצאות?

כל עוד נעשה שימוש בעדשות אורתו קיי, תמשיך הראייה להשתפר.

תיאור השיטה

במהלך השינה, מעצבות העדשות את מבנה הקרנית, מתקנות את קוצר הראייה ועוצרות את התדרדרות הראייה. הקרנית משתטחת במרכז בזכות הלחץ שמפעילות העדשות על שכבת הדמעות שגורם לאפיתל (השכבה העליונה של הקרנית) לנוע הרחק ממרכז הקרנית.

הכנות לקראת הטיפול

על מנת להתאים את עדשות האורטו קיי בצורה שלא תגרום נזק ושתשפיע בצורה חיובית על הראייה, נדרשים אופטומטריסטים ורופאי עיניים לעבור הכשרה מיוחדת. בזמן המדידות משתמשים המומחים במכשירים מתקדמים למיפוי קרנית העין. מכשירים אלו נקראים Corneal Topographer ותפקידם למפה את קרנית העין.

בתום הבדיקות והמיפוי יוכל המומחה להזמין עבורכם את עדשות המגע, המעוצבות ומיוצרות במיוחד עבורכם. לכשיגיעו העדשות המוכנות, תתבקשו להגיע לקליניקה על מנת לקבל הדרכה מלאה על הרכבת העדשות והטיפול בהן. הסרת משקפיים בשיטת אורתו-קיי היא הליך הפיך לחלוטין ובמקרה שתחליטו להפסיק לעשות שימוש בעדשות הטיפוליות, תחזור הראייה למצבה המקורי, תוך מספר ימים ספורים.

יתרונות וחסרונות

שיטת אורתו קיי להסרת משקפיים מספקת ראייה חדה יותר ללא שימוש בעדשות מגע או משקפיים באופן כמעט מידי – כבר אחרי הלילה הראשון תרגישו בהבדל. הטיפול אינו נחשב לניתוח ולכן גם חסר כאבים וסיכונים. כל עוד תטפלו היטב בעדשות המגע ותקפידו על תנאי היגיינה, אין סיבה לסיבוכים. חסרונות שיטת אורטו קיי הם שמדובר בתהליך לא זול, יחסית לעובדה שאין זה ניתוח ובתלות קבועה בעדשות.

טווח מחירים

מחיר העדשות להסרת משקפיים בשיטת אורתו קיי והתאמתן עומד על כ-4,000 ₪.